1.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2021-2022

43. D. Homola (p.) , 77. Z. Gregar - 81. T. Kuřátko
15

Souboj dvou rezerv vyzněl pro Radostín. Měřín odjíždí s prázdnou.

Domácí vedli gólem z penalty

Za větrného počasí hostil Radostín v derby rezerv Měřín. V prvním poločase zahodili hosté několik slibných šancí, zatímco domácí hrozili hlavně z dlouhých nákopů a poté ze standardních situací. Po jedné z nich došlo v pokutovém území ke kontaktu a domácí měli výhodu sporné penalty, tu s přehledem poklidil ranou k tyči Homola.

Radostín nakonec vyhrál

V druhém poločase byli dominantnější hosté z Měřína, nicméně do vyložených šancí se dostávali sporadicky, ty nicméně s přehledem zahazovali. Když Měřín na poslední čtvrthodinku otevřel hru a začal hrát na 3 obránce, přišel trest. Po chybě přešli domácí do útoku, kde Gregar i se štěstím teče procedil míč za Syslova záda. Korekce přišla o 4 minuty později, když výstavní ranou zpoza vápna snížil T. Kuřátko na 2:1. Z dalších šancí už Měřín neskóroval a ze třech bodů se těšil domácí Radostín.

TJ Jiskra Měřín B
Petr Kolouch: Z naší strany hrůza a děs... Šance nedáváme, ale děláme zbytečné chyby.