--

Slovan zabral a vydoloval potřebné vítězství

0

První půle v režii domácího Brodu

Dva naprosto rozdílné poločasy zhlédlo více než dvě stovky diváků divizní derby v Havlíčkově Brodě. V tom prvním byl Slovan jasně lepší, dominoval ve všech herních činnostech. Už v 7. minutě se ujala kolmice Portiše na Matěje Vopršala a ten otevřel skóre – 1:0.
Skóre se znovu měnilo po půlhodině hry, oblouček Veselkého našel opět M. Vopršala, který se uvolnil přes obranu a zvýšil na 2:0. Ve 37. minutě po akci Polívky Hekerle přestřelil branku, což mohl o minutu později litovat. Po nepřesnostech ve středu hřiště Prášil prodloužil na Chocholáče a Kubát se zaskvěl.

V druhé půli hráli první housle hosté

Po změně stran se dostala do zápasu Bystřice a začala ovládat průběh hry. Brzy dokázala vstřelit i kontaktní gól. Po nadýchaném centru Malého šel střídající David Čech sám na Kubáta a dokázal ho i prostřelit - 2:1. V 68. minutě po akci Vopršala byl faul na Veselského, jenže trestný kop poslal Jiroutek nad branku. Vzápětí Prášil ve vápně prodloužil míč, ale naštěstí pro Slovan zachraňoval Henek. Ke konci zápasu přišla další nebezpečná akce Bystřice, ale tu vyřešil v 84. minutě brodský stoper Křivka.

FC Slovan Havlíčkův Brod
J. Kubát [-] - R. Háněl [-] , T. Vařejka [-] , F. Křivka [-] , L. Hekerle [-] - A. Polívka [-] , J. Portyš [-] (75. O. Štědrý [-] ) , T. Jiroutek [-] , J. Henek [-] - M. Vopršal [-] (89. J. Tuhý [-] ) , M. Veselský [-] (85. J. Prchal [-] )

SK Bystřice nad Pernštejnem
O. Veselý [-] - O. Vícha [-] - F. Adamec [-] , R. Sklenář [-] - M. Mezník [-] (46. D. Čech [-] ) , T. Padrtka [-] (78. M. Svoboda [-] ) , M. Malý [-] , P. Blaha [-] , M. Prášil [-] , V. Mitáš [-] , J. Chocholáč [-]

ŽK: 44. T. Jiroutek , 68. L. Hekerle , 90. J. Kubát - 49. O. Vícha , 62. M. Prášil , 65. F. Adamec , 69. J. Chocholáč . ČK: 83. T. Jiroutek .
Hráči zápasu: M. Vopršal - M. Prášil .
Místo: Tráva. Počet diváků: 220. Rozhodčí: Denev Alex - VEJTASA Simon, HANÁKOVÁ Gabriela.