9.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2021-2022

--

--

V Borech byl viděn dokonalý obrat

31

V Borech byl viděn dokonalý obrat a domácí ukončili šesti zápasovou vítěznou sérii Bystřice B.

Bystřice šla do vedení

Vyrovnaný úvod zápasu se Borům nepodařilo přetlačit na svoji stranu. Po pěkné střele Hynka Ráčka kterou gólman dokázal vyrazil. Zato hosté v 11. minutě si vytvořili gólovou šanci, když po levé straně obešli obránce a zpětnou příhrou do malého vápna dokázali skórovat. Bory i nadále se snažily dobýt branku hostí, ale potřebné štěstí chybělo k efektivnímu zakončení. Dobře hrající hosté naopak nechybovali. Poločas tak vyzněl 0:1 pro hosty.

Bory otočily zápas

Druhá půle pro Bory začala smolně, když hned ve 46. minutě útočník Bystřice prošel po levé straně přes několik obránců a úspěšně zakončil. A i nadále byli lepším týmem a Borům se nedařilo prosadit. V 65. minutě se však Borům podařil husarský kousek. Po průniku Jirky Novotného do vápna přišla nahrávka na Josefa Starého a toho obránce hostí fauloval. Nařízený pokutový kop si vzal na starosti Miroslav Ochrana a kuriózně po podklouznutí levé nohy nakopl míč do země ale ten následně přeloboval gólmana. Tenhle gól odstartoval obrat v zápase. V zápětí padl druhý gól domácích po průniku Miroslava Ochrany po pravé straně obloučkem přes malé vápno našel Vojtěcha Chalupu a pro něj už nebyl problém zakončit. Poslední ránu hostům zasadil Jiří Novotný v 73. minutě po samostatném úniku po levé straně parádně zakončil střelou na zadní tyč. Na tenhle gól už hosté nedokázali reagovat a zápas tak Bory dotáhly do vítězného konce i přes velkou kvalitu soupeře.