8.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2021-2022

Dolní Rožínka rozdrtila Radostín

31

Dolní Rožínka rozdrtila Radostín, kterému nasázela osm branek.

Dolní Rožínka vyhrála poločas o tři branky

Na hřišti v Dolní Rožínce, v nedělním odpoledni, proběhlo utkání dvou celků, jenž se prozatím výsledkově trápily. Stejně jako domácí, tak i hosté z Radostína měli před utkáním v tabulce pravdy pouze tři body. Od začátku utkání měli domácí herní převahu. První opravdu velkou šanci však měli hosté, ale domácí gólman předvedl proti prudké střele kvalitní zákrok. První gól utkání tak po samostatném úniku vstřelil tvrdou ránou na zadní tyč domácí kanonýr Jan Čermák. Po dalších pěti minutách navýšil vedení Ondra Černý přesnou hlavičkou. Nadále měli domácí více ze hry. Hosté ale zahrozili z rohového kopu, ale prázdnou branku z malého vápna trestuhodně překopli. Trest netrval dlouho, neboť minutu po šanci hostů, o utkání rozhodl domácí kapitán Vondruška, jenž svojí slabší nohou umístil míč přesně k tyči. Schylovalo se již k poločasové přestávce, ale v poslední minutě první půle rozhodčí odpískal pro domácí pokutový kop. K míči se postavil domácí šutér Fanda Šmerda, penaltu zakončil ragbyovým kopem, balón tak neskončil v síti, ale až nad ochranou sítí za brankovou konstrukcí. Poločasové skóre se tedy zastavilo na stavu 3:0 pro domácí Baník.

Domácí pokračovali v brankostroji

O výsledku utkání již v druhé půli nikdo nepochyboval, a když po deseti minutách druhé půlky skóroval mladší bratr kapitána Vojta Vondruška, utkání bylo rozhodnuto. Hosté logicky herně odpadli a domácí pokračovali ve střílení branek. Pátý gól přidal Čermi. Šestý gól, vstřelil krásnou střelou k tyči, v kotoulu zakončující „bombér" Roman Sluka. Sedmou trefu přidal opět Čermi, jenž završil svůj hattrick. Konečný výsledek uzavřel Pavel Pokorný. Rožínka zcela zaslouženě vyhrála.

TJ Baník Dolní Rožínka
Jiří Bílek: Po sérii pěti proher jsme konečně zvítězili. Výsledek vypadá jednoznačně, ale bylo patrné, že na našich ramenou již ležela značná míra nervozity. Až po vstřelení třetí branky jsme se úplně uvolnili a začali hrát dobrý kombinační fotbal. I soupeř si do stavu 2:0 vypracoval dvě, tři dobré šance, zápas mohl vypadat jinak. Mi jsme rádi, že jsme svoje šance proměnili a zápas relativně v klidu vyhráli. Za zmínku samozřejmě stojí pokutový kop našeho středopolaře Fandy Šmerdy, jenž napodobil bývalého exekutora penalt Pavla Vondrušku (DR-Nová Ves). Nikdo stále neví, kdo z nich branku překopl o více metrů, tedy až na sousedovic vlčáka. Nyní bude důležité, abychom navázali na kvalitní výkon v příštím kole v Křoví.

Z. Horák [-] - F. Šmerda [-] (76. P. Pokorný [-] ) , O. Černý [-] (56. R. Sluka [-] ) , V. Vondruška [-] (63. M. Urban [-] ) , P. Bartoněk [-] , J. Čermák [-] , P. Vondruška [-] , L. Hofman [-] , J. Večeřa [-] (76. J. Bílek [-] ) , T. Hille [-] (46. V. Kopecký [-] ) , R. Mazánek [-]