--

--

Líšeň doma opět vítězně

0

Domácí Líšeň na jaře sbírá body a uniká svým soupeřům v boji o záchranu. To Holice na jaře ještě nevyhrála a body sbírá těžko. Boj o záchranu bude pro hanáky určitě složitý.

Tři branky a rozhodnuto

Hned úvodní zaváhání bylo pro Holici smrtelné. Po dvou zaváháních holické obrany domácí Líšeň vedla už po pěti minutách 2:0. Nejprve Fall prodloužil dlouhý nákop přesně do běhu Vávrovi, který míč ideálně prostrčil na Kršku, jenž procedil se štěstím míč skrz Muchovo tělo za brankovou čáru 1:0.Druhá branka padla o tři minuty později. Rychlý protiútok vyřešil Hanuš ideální přihrávkou do kapsy a Vávra už neměl těžkou pozici, Mucha byl bezmocný a bylo to 2:0.Poté se ozvala Holicie. Hrubou chybu vyrobil domácí gólman Zezula, jenž nabídl dobrou možnost Petričovi, ten ale nemířil přesně.Třetí branka přišla po čtvrt hodině hry. Na levém křídle se uvolnil Krška, jenž si ve vápně narazil míč s Nevřalou a bez problémů překonal Muchu 3:0.Holičtí zareagovali o minutu později, kdy si Šteigl navedl míč do středu hřiště a povedenou střelou od tyče překonal Zrzavého 3:1.Hanáky vstřelená branka očividně povzbudila a daří se jim držet míč na svých kopačkách. A před odchodem do kabin mohlo být ještě lépe. Pyclík nasadil jesle Královi a šel sám na Zrzavého, líšeňský gólman ale vytáhl skvělý zákrok a vyrazil míč na roh. Neproměněný samostatný nájezd musí holické hodně mrzet, protože by určitě zdramatizoval další průběh hry

Klidný závěr pro Líšeň

Po hodině hry domácí Líšeň zvýšila svůj náskok na rozdíl tří branek. Nevřalův přízemní centr pustil Fall mezi nohama na nabíhajícího Čampu a domácí kapitán poslal míč přesně na vzdálenější tyč 4:1.V 75. minutě měli velkou šanci holičtí, osamocený Kotouč ale hlavičkoval na penaltě mimo. O několik minut pozděj se po velké chybě Zezuly dostal k míči Heinz, jenž se pokusil přelobovat Zrzavého. Jeho pokus ale skončil těsně mimo. Do konce utkání už se nestalo nic vážného a tak Hanáci opět odjíždí bez bodů a musejí v dalších zápasech zabrat.

SK Líšeň
L. Zrzavý [-] - S. Vávra [-] , J. Malík [-] , L. Hanuš [-] (89. A. Ovsepjan [-] ) , T. Zezula [-] , L. Fall [-] , L. Nevřala [-] , D. Krška [-] (80. J. Milotínský [-] ) , R. Buchta [-] , R. Čampa [-] , M. Král [-]

1. HFK Olomouc
F. Mucha [-] - G. Pezzotti [-] (61. O. Bořil [-] ) , M. Heinz [-] , J. Srnec [-] , O. Pyclík [-] (68. A. Fočić [-] ) , J. Kotouč [-] , O. Kostorek [-] (83. J. Marek [-] ) , F. Přikryl [-] , J. Šteigl [-] , S. Petrić [-] , O. Buček [-]

ŽK: 89. O. Bořil .
Místo: UT. Počet diváků: 150. Rozhodčí: Ondráš Vít - NEJEZCHLEB Miroslav, VOSTREJŽ Ivan.