--

Prostějov opět zaváhal!

26. V. Fiala (p.) , 29. L. Pinkava , 60. M. Kovář
0

Domácí nováček se pohybuje v klidném středu tabulky a může hrát v pohodě. To hosté se dostávají pod tlak a musí zase začít sbírat body, aby dotáhli sezonu do vítězného a postupového konce...

Mohelnice jasně lepší!

Domácí začali utkání bez respektu a brzy se bločky novinářů začaly plnit jejich šancemi. Hapal po Žákově nabídce trefil jen boční síť, Fišara pálil těsně vedle branky.V 26.minutě Pančochář hasil na hranici šestnáctky požár v podobě průniku Žáka a sudí ukázal na bílý puntík. Míč si na značku postavil Fiala a umístěnou střelou poslal domácí do vedení.Aby toho nebylo málo, už za dvě minuty si pěkně naskočil na centrovaný míč Pinkava a rozdíl byl už dvoubrankový. Podle průběhu bylo dvougólové vedení domácích zcela zasloužené a hosté toho moc nepředvedli. Do poločasu ještě stojí za zmínku Hapalova střela po vhazování nad břevno a na druhé straně zblokované střely Nekudy a Machálka. Domácí tak šli do šaten se zaslouženým vedením 2:0. Lídr tabulky toho moc nepředvedl.

3 body pro Mohelnici!

Chvíli po změně stran prověřil Kofroňovy reflexy Žák. Po hodině hry zůstal po rohovém kopu nikým nekrytý Kovář, který nečekaného prostoru využil a hlavičkou k tyči pečetil skóre zápasu. O chvíli později zkoušel v průniku Nekuda přelobovat Horu, povedlo se mu to ovšem i s brankou. Nebezpečím zaváněla spolupráce Bači a Hapala, který později úplně sám před Kofroněm nedosáhl na Heidenreichův centr. Mezitím ještě z dobré pozice pálil z přímého kopu Fládr, míč ale našel v rukavicích Hora. Domácí tak dokráčeli možná k nečekanému, ale rozhodně zaslouženě vysokému vítězství 3:0.

FK Mohelnice
Roman Sedláček, trenér: "Od začátku jsme šli cíleně za vítězstvím a agresivitou a napadáním soupeře jsme jej dostali pod obrovský tlak, ze kterého rezultovaly nejen tři góly, ale i další šance. Prostějov hraje jednoduchý fotbal, vše koupou na Kroupu, s tím jsme si poradili zařazením Kováře na post podstopera, což se vyplatilo. Musím kluky pochválit, proti Prostějovu předvedli opravdu kvalitní výkon,“

1.SK Prostějov
Roman Popelka, asistent trenéra: "Když budeme proti komukoli hrát tak, jako v prvním poločase, je to voda na mlýn soupeři. Bylo jasné, že pokud budeme hrát balóny vrchem, nemáme šanci proti Mohelnici uspět, protože se nebude hrát fotbal, ale budou se jen svádět souboje. Špatný výkon vrcholil gólem z penalty a také po standardní situaci, na což jsme speciálně hráče upozorňovali. Zápas jsme nezvládli po žádné stránce,“

J. Hora [-] - R. Kuba [-] , J. Heidenreich [-] , V. Fiala [-] , L. Pinkava [-] - M. Weinlich [-] (34. D. Bača [-] ) , J. Fišara [-] , M. Kovář [-] (85. M. Kotůlek [-] ) - O. Kopa [-] (69. M. Vokoun [-] ) , F. Žák [-] , L. Hapal [-]

Z. Kofroň [-] - A. Rus [-] , M. Sus [-] (25. L. Machýnek [-] ) , M. Hirsch [-] - L. Petržela [-] (46. T. Machálek [-] ) , T. Langer [-] , J. Pančochář [-] , Z. Fládr [-] , M. Machálek [-] (46. L. Zelenka [-] ) - K. Kroupa [-] , P. Nekuda [-]

ŽK: 40. L. Hapal , 81. J. Heidenreich - 26. J. Pančochář , 27. Z. Kofroň , 47. A. Rus .
Místo: UMTRA. Počet diváků: 372. Rozhodčí: Vojkovský Jakub - GALÁSEK Michal, TRÁVNÍČEK Miroslav.