--

--

Hanáci slaví pátou výhru v řadě!

0

V tomhle kole přivítala pátá Kroměříž třetí Uničov. Oba celky dělilo v tabulce pět bodů. Hanáci vyhráli posledná 4 zápasy, tak mohli jít do utkání ve velké pohodě. Hosté z Uničova porazili ve středu Zlín 4:1...

První půle branku nepřinesla

V teplém sobotním odpoledni, které přilákalo na stadion téměř tři stovky diváků se na šanci čekalo jen do 4.minuty, to se na první tyči opřel hlavou do míče hostující Heinz a jen těsně minul zadní tyč. V 10.minutě to byli opět hosté, ale na Nucův centr Komenda nedoskočil a následný centr si pohlídal Šustr. O dvě minuty později se odehrála sporná situace v šestnáctce Uničova. Domácí útočník Silný přesprintoval stopera Heinze a mohl pokračovat sám naUvízla,ale po souboji upadl a domácí chtěli penaltu, ale rozhodčí nechal ve hře pokračovat. V 15. minutě zahrozil domácí stoper Čep, ale branku minul. Poté se v první tutovce objevil hostující Krč, dostal se do samostatného úniku, ale domácí podržel brankář Šustr a nohou vykopl gólovou střelu. V 27.minutě dostal parádní centr Komenda, ale branku minul. I domácí měli svoje šance, ale ani Haša ani Silný nedostali míč až k Uvízlovi, kterému pomohli obránci, kteří obětavě skákali do střel. V 36.minutě napřáhl z dvaceti metrů hostující Nuc, ale jeho střelu vyrazil výborným zákrokem Šustr. Víc se toho do poločasu nestalo a do šaten se tak šlo za stavu 0:0.

Silný rozhodl v 90.minutě!

První varování dostali domácí v 53.minutě, ale Vasiljevova střela po brejku minula branku. To o dvě minuty později mířil Nuc šibenice, ale tam se zjevil Šustr a udržel bezbrankový stav. Hosté poté měli navrch v držení míče, ale do tutových šancí se moc nedostávali. Binarovu střelu zblokoval obětavě Čep. Po krásném centru se poté dostal do šance Komenda, ale branku minul. Utkání směřovalo do remízového konce. Remíza by v tomhle zápase byla asi zasloužená a nezlobil by se ani jeden tým. V 89.minutě se utkání překlonilo na stranu Kroměříže. Ferko pronikl do vápna a nakonec vybojoval roh. Jeleček poslal výborný míč do malého vápna, obránci odvrátili míč pouze k Silnému,který propálil vše co mu stálo v cestě a vystřelil domácím tři body. Hanácí tak slaví pátou výhru v řadě a na třetí Uničov ztrácí jen dva body.

SK Hanácká Slavia Kroměříž
Martin Šustr, brankář: Máme trošičku problémy se skládáním sestavy, někteří kluci hrají na postech, které jim nejsou úplně vlastní, ale makáme a daří se nám. Chvílemi to asi od nás nebyl úplně krásný zápas, ale my se soustředili na kvalitní obranu a věřili jsme klukům nahoře, že něco promění. Brali bysme i bodík, ale Honza Silný je na vlně a rozhodl. Snad mu to vydrží.

M. Šustr [-] - P. Silnica [-] , P. Rajnoha [-] , D. Čep [-] , J. Kašík [-] - N. Višněvský [-] (63. J. Hromek [-] ) , T. Jeleček [-] , D. Stratil [-] , T. Strašák [-] (79. J. Ferko [-] ) - R. Haša [-] , J. Silný [-] -

SK Uničov
T. Uvízl [-] - R. Vejvoda [-] , L. Heinz [-] (46. D. Dostál [-] ) , J. Můčka [-] , R. Juřátek [-] - T. Nuc [-] , A. Řehák [-] , T. Binar [-] , T. Vasiljev [-] - T. Komenda [-] , A. Krč [-]

ŽK: 68. T. Strašák , 90. P. Silnica - 26. T. Uvízl , 36. T. Nuc , 72. R. Juřátek .
Místo: tráva. Počet diváků: 294. Rozhodčí: Mikyska Jan - PFEIFER Michal, HÁJEK Kamil.