2.kolo, Karlovarský | Krajský přebor , 2021-2022

--

--

Nejdek vyloupil Novou Roli

7

Vyrovnané a kvalitní utkání bylo očekáváno v rámci 2. kola Krajského přeboru, Nová Role totiž hostila hráče z Nejdku. Na stadion si našlo cestu 100 diváků a rozhodně se nenudili.

Brzká branka hostům pomohla

Hned v 7. minutě se hosté dostali do vedení. Po křižném pasu do domácího pokutového území svedli vzdušný souboj nejdecký Jan Jílek s novorolským Danem Hájkem. Druhý jmenovaný z něj vyšel hůře a odpadl a pro útočícího tým se tak otevřela cesta až do domácí svatyně. Toho využil šikovný nejdecký záložník Filip Neudert, který si s ničím nelámal hlavu a prostřelil domácího gólmana Davida Poláčka. Ve 30. minutě mohla Nová Role vyrovnat, v tutovce se objevil Lukáš Hájek, míč se mu ale zamotal pod nohami a z šance nakonec nic nevzešlo. Do kabin šli tedy nejdečtí s těsným náskokem

Hosté svůj náskok zvýšili, domácí stihli jen korigovat

Ve druhém poločase hosté z Nejdku navýšili své vedení. V 55. minutě se po průniku po pravé straně a následné přihrávce prosadil hrající trenér a nejstarší hráč na trávníku, Michal Halapej. Jeho tečovaná střela putovala do protipohybu domácího brankáře a ten již neměl šanci zareagovat - 0:2. Hráčům Nové Role se povedlo poměrně brzy snížit na opět jednobrankový rozdíl. V 64. minutě si mezi sebou vyměnili míč Martin Šourek Tomášem Červíkem a druhý jmenovaný poté vysunul Filipa Neuderta, který nasměroval přízemní centr do malého vápna soupeře, kde se nejlépe zorientoval Lukáš Hájek, který si tentokrát již počínal lépe a z blízka vstřelil kontaktní branku. 1:2. V 84. minutě byl v zajímavé šanci hostující Ondřej Šupík, v dobré příležitosti ale trefil pouze tyč. O čtyři minuty později to byli domácí, kdo měl srovnání na kopačkách, centrovaný míč do vápna prodloužil Lukáš Hájek tak, že našel na zadní tyči zcela osamoceného svého bratra, Dana Hájka, který ale míč do brankového zařízení vtěsnat nedokázal.

Článek je inspirován reportáží z fknovarole.cz

FK Nová Role
Petr Vakeš (trenér): Oba dva týmy látaly na toto derby sestavy, my jsme bohužel nezopakovali tak kvalitní výkon, jako minulé kolo. Soupeř byl po většinu utkání lepším týmem. Sice jsme byli v závěru utkání blízko k vyrovnání, ale prostě na soupeře to dnes nestačilo. Hlavně jsem zklamaný z přístupu některý hráčů k utkání. Prohra samozřejmě mrzí, ale bohužel ještě více nás všechny mrzí těžké zranění našeho obránce Martina Černého, který si fotbal asi dlouho nezahraje. Bude to pro nás velká ztráta do příštích utkání, možná i celé sezony. Sám jsem zvědavý, jak vůbec poskládáme tým do příštího utkání, protože těch absencí na to, že je začátek soutěže, je opravdu moc. Není možné, aby na každý zápas chyběla třetina i více hráčů z celého kádru.

FK Nejdek
Zbyněk Draxal (hráč): Zajížděli jsme k sousedům do Nové Role v očekávání těžkého utkání, novorolákům se v minulém kole podařilo zvítězit na hřišti suveréna posledních dvou ročníků přeboru z Královského Poříčí a navíc nejdečtí před dnešním utkání napočítali hned sedm hráčských absencí v kádru. Nutno podotknout a poděkovat hráčům, kteří dnes byli k dispozici, za jejich velmi dobrý výkon a udržení standardu výkonnosti A týmu. Velmi dobře zahrála nechybující obranná čtyřka v čele s jistým Kubou Irlbekem v nejdecké brance. Také bych chtěl vypíchnout výkon hrajícího trenéra Michala Halapeje, který vedle asistence a vítězného gólu předvedl velmi dobrý výkon. Za plný počet bodů z prvních dvou kol jsme samozřejmě vděční. Rád bych poděkoval za gentlemanské gesto domácího hráče Tomáše Chlupa, který změnil rozhodnutí rozhodčího a odvolal tím přímý kop z nebezpečné pozice. Moc nás mrzí zranění novorolského Martina Černého, který po srážce s naším hráčem utrpěl zřejmě zlomeninu lícní kosti, držíme palce ať je vše co nejdříve v pořádku. Rádi bychom poděkovali nejdeckým divákům, kteří si dnešní zápas nenechali ujít

D. Poláček [-] - F. Neudert [-] , T. Chlup [-] , M. Karlík [-] , D. Hájek [-] , M. Živanovič [-] (75. D. Hegenbart [-] ) , L. Hájek [-] , T. Červík [-] , M. Šourek [-] , M. Černý [-] (37. N. Duong [-] ) , P. Florián [-]