7.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2015-2016

--

Nepomuku se doma zadařilo, Košutku poslal domů bez bodů

11. J. Vosyka , 76. L. Zajíc , 86. M. Primas (vl.) - 47. T. Forejt , 87. M. Primas (p.)
0

Pro Nepomuk byl zápas s Košutkou nervózním, usiloval o posun v tabulce, který nakonec vybojoval. Košutku doma porazil 3:2.

Namotivovaný Nepomuk si šel tvrdě za svým

V rámci sedmého kola přivítal Nepomuk na domácí půdě Košutku. Nepomuk bojoval o posun v tabulce, a tak dal do zápasu veškerou bojovnost, kterou mohl. Do vedení šel už v jedenácté minutě první půle, kdy zakončil Jakub Vosyka. Do konce poločasu se na skóre nic nezměnilo, aktivnějším celkem na hřišti byl Nepomuk, který režíroval hru.

Košutka zápas zdramatizovala

Ve druhé půli po zásluze Tomáše Forejta Košutka v sedmačtyřicáté minutě vyrovnala na 1:1. Košutka o sobě dala vědět a po dlouhou dobu byla hra spíše vyrovnaná. V 76. minutě pak navýšil vedení domácího celku Luboš Zajíc a o deset minut později Nepomuk odskočil na 3:1. V závěru utkání se Košutka Nepomuku opět přiblížila, když v sedmaosmdesáté minutě proměnil pokutový kop Milan Primas, na srovnání a úpravu skóre však již bylo pozdě. Nepomuk tak vybojoval cenné body.

FK Nepomuk
Josef Viktora: „Byl to nervózní zápas, potřebovali jsme tři góly, abychom šli nahoru v tabulce a to se nám povedlo. V první půli jsme šli brzy do vedení po pěkné akci a soupeře jsme do konce půle k ničemu nepustili. Problém přišel na začátku druhého poločasu, kdy soupeř srovnal na 1:1. Pak jsme na soupeře přitlačili a dali jsme na 2:1 a 3:1. V závěru soupeř snížil náskok, ale zápas jsme dotáhli naší bojovností do vítězného závěru.“

TJ Košutka Plzeň
Filip Řežábek: „V první půli to byl z obou stran spíše nefotbal, nedalo se na to moc koukat. Pak přišla chyba a my jsme díky ní prohrávali 1:0 pro domácí. V druhé půli jsme hned v začátku vyrovnali, pak jsme nedali, dvě branky jsme dostali. V závěru jsme snížili, ale víc jsme asi nechtěli.“

FK Nepomuk
M. Baroch [-] - P. Panc [-] , M. Baran [-] (90. J. Slach [-] ) , J. Viktora [-] , J. Ticháček [-] , J. Vosyka [-] (85. P. Váňa [-] ) , J. Kozák [-] (70. M. Baran [-] ) , L. Zajíc [-] (86. P. Kalabza [-] ) , R. Rous [-] (86. V. Janoch [-] ) , T. Voráček [-] , J. Kalabza [-]

D. Frýdl [-] - P. Kalaš [-] , T. Zigmund [-] , J. Novák [-] , T. Pekník [-] (46. T. Forejt [-] ) , J. Chabr [-] (68. J. Stanka [-] ) , L. Kovařík [-] , J. Bureš [-] , J. Pekník [-] (85. J. Holec [-] ) , M. Primas [-] , P. Arnošt [-]

ŽK: 35. J. Viktora - 26. M. Primas , 75. T. Zigmund .
Hráči zápasu: M. Primas .
Místo: Nepomuk. Počet diváků: 150. Rozhodčí: KAFKA Václav - PRESSL Václav, ŠKARDA Jiří.