3.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. B, 2020-2021

36. J. Horváth , 44. T. Herudek (vl.) , 59. T. Kalousek - 3. R. Švec (p.) , 26. J. Palus , 64. R. Švec , 73. T. Pašnik , 80. R. Švec
4

Svinov se doma utkal s celkem z Třebovic

Třebovice darovali domácím dva fíky

Do zápasu nastupovala dvě mužstva, která v minulém kole dostala shodně 5 branek, takže šlo očekávat vypjaté a na góly bohaté utkání, a to se nakonec taky vyplnilo. Už ve 3. minutě brnkl domácí stoper ve vlastním vápně jednoho z útočníků Třebovic a rozhodčí neměl jinou možnost než fouknout do píšťalky. K míči se postavil Švec a chladnokrevně zakončil. I po gólu ale nepřestali hosté hrát a zejména ve středu soupeře přehrávali. Nutno říct, že za Svinov nastoupili i tři dorostenci, takže zkušenosti byly spíše na straně Třebovic. To se projevilo v 26. minutě, když kapitán hostů Palus napřáhnul z dálky a míč po nepřesvědčivém zákroku gólmana doplachtil až do sítě. Svinov se ani po tomto momentu neuměl vzpamatovat a působil staticky. Nakonec však domácím pomohla náhoda a chyby soupeře. První se do obrovské šance dostal jeden z útočníků, který v skoro prázdné bráně trefil soupeřova obránce. Chvíli potom v 36. minutě se po chybě Třebovického brankáře dostal Horváth a tentokrát už se mu povedlo rozvlnit síť. Minutu před koncem si navíc počínal nešikovně Herudek (Třebovice,) když hrudí srazil balón do vlastní brány a celkově tak smazal soupeřovo manko.

Třebovice museli nakonec zápas otáčet

Gólovost Svinova nevyprchala, ani v druhé půli, když se už v 59. minutě ve vápně krásně uvolnil Kalousek a jeho pumelici pod břevno neměl hostující gólman šanci chytit. Tento moment ale Třebovice nakopnul a začaly na hřišti jasně dominovat. Domácí musel často zachraňovat až brankář, nebo se jim povedlo se štěstím míč odvrátit. Ale tlak hostů byl obrovský a poté co se na hřiště dostal krajní záložník Pašník, přestali domácí soupeřovu hru stíhat. V 64. minutě krásně nacentroval do vápna výše zmíněný hráč a Švec pak ukázkově zakončil. Potom už to byl zápas jenom na jednu branku, po chybě domácího obránce se dostal v 73. minutě k míči Pašník a svůj tým poslal do vedení 3:4. 7 minut na to ještě stihnul dovršit svůj hattrick Švec, když jeho projektil doletěl nedaleko pravé tyče. Zbytek utkání už žádný zajímavý moment nepřinesl a Třebovice si tak nakonec s dvougólovým náskokem odvezly 3 body.

V příštím kole se venku o body utká Svinov se Strahovicemi a Třebovice pojedou bojovat o body do Darkovic.

TJ Vítkovice - Svinov
Martin Beňuš (trenér): „Pro nás to byl zápas, kdy jsme nic moc nepředvedli. Třikrát jsem musel vystřídat hráče ze základu a pravdou je, že nám teď chybí nějací kluci, kteří jsou zranění a adekvátní náhradu za ně nemám. Bohužel ten mannschaft budujeme tak nějak za pochodu a podle toho ta hra i vypadá.“

SK Slavie Třebovice
Rostislav Švec (trenér): „Měli jsme dobrý nástup a z pěkných akcí jsme dali gól, potom jsme ale udělali dvě velké hrubky a soupeře tak nechtěně dostali do zápasu. V druhém poločase se nám díky větší kvalitě hráčů povedlo utkání nakonec otočit a vyhrát.“

D. Klas [-] - D. Vaněk [-] , J. Tomek [-] , J. Lichovník [-] , J. Horváth [-] , R. Kuča [-] (32. . García [-] ) , M. Waszut [-] (67. A. Nábělek [-] ) , F. Dubnický [-] (31. T. Kalousek [-] ) , K. Konvička [-] , D. Ožvolda [-] (22. O. Bobčiak [-] ) , P. Muška [-] (67. J. Pitala [-] )

J. Pražák [-] - R. Švec [-] (86. D. Altman [-] ) , P. Čonka [-] (79. A. Orel [-] ) , M. Stárek [-] , Z. Červenka [-] , V. Kožušník [-] (80. L. Tsiligkaridis [-] ) , N. Horváth [-] (62. T. Pašnik [-] ) , D. Vojtuš [-] , J. Palus [-] , T. Herudek [-] , F. Balda [-]

ŽK: 69. J. Tomek , 70. . García , 81. J. Pitala - 83. J. Pražák , 88. A. Orel .
Hráči zápasu: R. Švec .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: BORÁŇ Tomáš - VIŠČOR Michael, MITURA Michal.