10.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

Dolní Datyně udolaly Oldřišov

12

V desátém kole hostily Dolní Datyně celek z Oldřišova.

Domácí šli do dvoubrankového vedení, hosté snížili

Sobotní odpoledne nám nabídlo souboj mezi Dolními Datyněmi a Oldřišovem. V úvodu byli lepším týmem domácí. V 7. minutě dostal míč do vápna Cenek, který jej poslal podélně na Rozsívala, jenž v dobré pozici nezaváhal a rozvlnil síť za zády Kubného – 1:0. Další branku přidali domácí o půlhodiny později. Ve 34. minutě si našel přetažený centr Pištěk a z ostrého úhlu hlavičkou překonal Kubného a navýšil vedení – 2:0. Ve 39. minutě přišli hosté s odpovědí. Fusek našel autovým vhazování Bořuckého, který vyprodukoval střelu, jenž byla ztečována a skončila za zády Mrozka – 2:1.

Oba celky vsítily gól

V 61. minutě zatlačili domácí hosty ve vlastním vápně. Několik pokusů jim nevyšlo, ale poslední příležitost vyzněla v jejich prospěch. Centr z pravé strany si našel na zadní tyči Gistinger a levačkou jej poslal na vzdálenější tyč – 3:1. Hosté se poté herně zvedli, potvrdila to i následná dělovka Mezery, kterou však skvělým zákrokem Mrozek vytěsnil mimo. Přesto se Oldřišov dočkal snížení. V 75. minutě vystihl Kubalák špatnou malou domů domácí a poslal míč za záda Mrozka – 3:2. V následujících okamžicích mohl vyrovnat Továrek, ale neproměnil svůj samostatný nájezd, když na Mrozka nevyzrál. V 85. minutě přejel Marek Janíka a obdržel červenou kartu. Tu také obdržel za nemístné poznámky trenér Hlaváček. V závěru se hostům početní převahy nepodařilo využít.

Dolní Datyně si tak připsaly čtvrté vítězství v řadě. Oldřišov již čtyři utkání v řadě nevyhrál.