9.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

Petrovice v druhém poločase zdolaly Fulnek

2. M. Vlachovič , 51. D. Hanusek (p.) , 61. M. Ruisl , 70. D. Hanusek (p.) , 83. D. Hanusek - 5. J. Černín , 32. J. Černín
16

V devátém kole hostily Petrovice celek z Fulneku.

Petrovice šly sice rychle do vedení, Fulnek však dokázal vývoj otočit

Sobotní odpoledne nám nabídlo souboj mezi Petrovicemi a Fulnekem. Již ve 2. minutě našel Urban nalevo Vlachoviče, jenž střelou na zadní tyč nedal Charvátovi šanci – 1:0. V 5. minutě přišla odpověď. Hosté zahrávali standardku z pravé strany a centrovaný míč si na malém vápně našel kapitán Černín, který jej hlavou poslal do sítě – 1:1. V 11. minutě prudký centr z levé strany ze standardky domácích skončil až skoro na brankové čáře, kde jej hrudí dokázal Pavel Zagol odvrátit. V 17. minutě si navedl míč na střelu Ristovský, ale Charvát míč dokázal vyrazit. Ve 32. minutě nacentroval z pravé strany Reichl na malé vápno, kde si naběhl Ristovský, ale v dobré pozici pouze napálil Charváta na čáře. A tak se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. Na druhé straně se po rychlém protiútoku odrazil míč na šestnáctku ideálně na střelu Černínovi, který ji poslal nechytatelně pod břevno – 1:2. V 39. minutě to zkusil ze střední vzdálenosti Černín, ale skákavou střelou na Chmiela nevyzrál.

Dvě penalty, červená, fanoušek na hřišti

V 51. minutě Večeřa fauloval ve vápně při průniku Ristovského a rozhodčí ukázal na penaltový puntík. K zahrávání se postavil střídající Hanusek a míč poslal k levé tyči, kde se Charvát natahoval marně – 2:2. V 61. minutě pustil rozhodčí možnou ruku Ristovského, míč se odrazil k Vlachovičovi, který jej poslal proti noze Ruislovi, jenž tvrdou střelou zpoza vápna k levé tyči nedal Charvátovi šanci – 3:2. V 70. minutě rozehráli hosté odkop nakrátko, kdy Charvát přihrál Martinu Zagolovi, jehož napadal Hanusek. Zagol neudržel nervy a po protihráči se ohnal, za což mu sudí udělil červenou kartu. Následně do sudího žduchl rukama, takže uvidíme, kolik zápasů si nezahraje. Nic méně byl odpískán pokutový kop, ke kterému se i podruhé postavil Hanusek. Tentokráte poslal gólmana na druhou stranu a vymetl levou šibenici – 4:2. V 78. minutě si naskočil na centr z rohového kopu Ruisl, ale hlavičku zamířil jen doprostřed, kde se nacházel Charvát. V 82. minutě zahrával ze střední vzdálenosti standardku Černín, ale střela se mu vůbec nepovedla. Sice podstřelil zeď, avšak jeho pokusu chyběla razance. V 83. minutě se po několika šancích dostal míč až na kopačky Hanuska, který střelou k pravé tyči zkompletoval hattrick – 5:2. V 86. minutě to zkusil zpoza vápna levačkou Durec k levé tyči, ale Chmiel byl pozorný. Po konci utkání vběhl na hřiště nespokojený fanoušek a namířil si to k rozhodčímu, ale připravená pořadatelská služba včas zakročila, a i přes menší komplikace fanouška zpacifikovala.

Petrovice si po třech porážka připsaly tři body. Fulnek venku podruhé v řadě prohrál v poměru 5:2.