9.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

Břidličná si smlsla na Českém Těšínu

16

V devátém kole hostila Břidličná celek z Českého Těšína.

V závěru si domácí ujali vedení

Sobotní odpoledne nám nabídlo souboj mezi Břidličnou a Českým Těšínem. Domácí museli na domácím hřišti odčinit zaváhání z předminulého týdne, kdy nečekaně dostali od Hlubiny sedm kousků, navíc dva zápasy po sobě tady nevyhráli. Do té doby doma ještě neinkasovali. Český Těšín naopak už musí bodovat. Drží si sérii pěti porážek, včetně té proti poslednímu celku, Čeladné. Od začátku to byli ale domácí, kteří potvrzovali roli favorita a hráli převážně na míči. Přesto se jim dlouho nedařilo dotlačit míč do branky. To vše se změnilo až pár minut před koncem první půle, kdy se ke střele dostal domácí Helebrand a rozvlnil síť za zády Pechy – 1:0.

Helebrand zkompletoval hattrick

Druhý poločas pokračoval v nastoleném trendu. Břidličná byla opět více na míči a Český Těšín do větších šancí nepouštěla. Opět ale branka ne a ne padnou. Dlouho to vypadalo, že nedokážou domácí přetavit svoji herní převahu v další gól a vyhrají nejtěsnějším možným rozdílem. Kdo si ale počká, ten se dočká. Závěrečná desetiminutovka zažehla gólové hody. V 81. minutě dokázal podruhé v zápase dostat míč za záda Pechy Helebrand a uklidnil tak své mužstvo – 2:0. Hosté tak vrhli všechny síly do útoku, a tak přišel trest. V 83. minutě si našel míč Rolný a svou střelou nedal Pechovi šanci – 3:0. Aby toho neměli hosté málo, přišla ještě jedna branka. V 87. minutě se prosadil, kdo jiný, než Helebrand, který tak zkompletoval hattrick v tomto zápase – 4:0.

Břidličná si tak připsala druhou výhru v řadě. Český Těšín natáhl černou sérii na šest porážek v řadě.