8.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

Bílovec si poradil na domácí půdě s Oldřišovem

37. M. Socha , 66. M. Telnar
20

V osmém kole hostil Bílovec celek z Oldřišova.

Domácí se ujali vedení

Nedělní odpoledne nám nabídlo souboj mezi Bílovcem a Oldřišovem. Oba celky se nacházeli na opačných stranách tabulky. Zatímco Bílovec, již tradičně, útočí na postup, Oldřišov má teď o něco složitější situaci a je beznadějně poslední. I přes tyto skutečnosti to nebyl jednoznačný zápas. Hosté přijeli s taktikou bránit v hlubokém bloku a doufat v rychlé protiútoky. A to se také mohlo vyplatit, jenže Bořucký v samostatném nájezdu trestuhodně selhal. Bílovec svého soupeře takřka celý poločas tlačil a čekaní na gól prolomili ve 37. minutě. To se uvolnil na pravé straně Limanovský a poslal do vápna střílený centr, který však odvrátil Patrik Žídek, ale tak smolně, že se k němu na úrovní penalty dostal Marek Socha a levačkou vymetl levou šibenici – 1:0.

Bílovec přidal druhou branku, v závěru zahodil Limanovský penaltu

V druhém poločase Bílovec trochu polevil, ale přesto dokázal míč držet na svých kopačkách a s klidem držet jednogólový náskok. Hosté se moc do hry nedokázali dostat. Jediné, k čemu se dostaly, byly dvě dalekonosné střely v podání Rubého a Bořuckého, ale ty skončily neslavně. V 66. minutě založili domácí rychlý kontr, kdy Marek Socha vyslal Pavlíka, který si míč navedl až do vápna a poté podélnou přihrávkou našel dobíhajícího Telnara, který ve skluzu uklidil míč do sítě – 2:0. Úplné upevnění vedení mohli domácí přidat v 84. minutě, kdy Mezera zfauloval ve vápně Střelce a sudí ukázal na penaltový puntík. K penaltě se postavil kapitán Limanovský, ale jeho střelu k levé tyči dokázal dobrým zákrokem Rychlý vytěsnit mimo.

Bílovec nadále zůstává na první příčce. Oldřišovu se dále nedaří a je poslední.

FC Bílovec
R. Jaška [-] - M. Mikuš [-] (46. T. Socha [-] ) , M. Raszyk [-] , M. Socha [-] , O. Cverna [-] , P. Střelec [-] , M. Limanovský [-] , O. Pavlík [-] , D. Dybal [-] , A. Dluhoš [-] (46. Z. Dresler [-] ) , M. Telnar [-]