8.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

O výhře Hlubiny nad Pustou Polomí rozhodla jediná branka

20

V osmém kole hostila Hlubina celek z Pusté Polomi.

První půle bez branek

Sobotní odpoledne nám nabídlo souboj mezi Hlubinou a Pustou Polomí. Utkání se neslo v duchu jednoho ze šlágrů tohoto víkendu. Pusté Polomi se poměrně daří a potvrdit to určitě chtěli i v zápase s Hlubinou. V prvním poločase ale měli více ze hry domácí, kteří hráli hodně aktivně hlavně směrem dopředu a vytvořili si řadu šancí. Od trenéra měli asi naordinovanou pouze střelbu, protože to opravdu zkoušeli z mnoha pozic. Hodně příležitostí ke skórování měli také po standardních situacích. Žádnou však neproměnili. A tak se osmělili i zaskočení hosté. Ti se po půlhodině hry dostali do velké šance, když ani nadvakrát nedokázal Potůček využít skvělého centru Mrázka.

Hlavičkou rozhodl Dziža

Ve druhém poločase se dění na hřišti více vyrovnalo. Domácí však byli o něco nebezpečnější a také zaslouženě otevřeli skóre zápasu. V 55. minutě se domácí se štěstím dostali s míčem na roh malého vápna, odkud centr putoval na zadní tyč, kterou zavíral Dziža a hlavičkou nedal Halamíčkovi šanci – 1:0. Hosté to nevzdávali, ale dlouho si nedokázali vytvořit nějakou šanci. To se změnilo v závěru zápasu, kdy nejprve po ostrém centru Potůčka nedokázal přesně zamířit Kuděla a následně nevyzrál na domácího strážce svatyně ani Marek Minařík.

Hlubina si tak připsala tři body. Pustá Polom odjíždí s prázdnou.