8.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

Dolní Datyně si doma poradily s Petrovicemi

20

V osmém kole hostily Dolní Datyně celek z Petrovic.

Domácí se ujali vedení

Sobotní odpoledne nám nabídlo souboj mezi Dolními Datyněmi a Petrovicemi. Domácí byli před zápase pasováni do role favorita a od začátku to potvrzoval. Na úvodní branku se také dlouho nemuselo čekat. V 16. minutě rozehráli domácí standardku na krátko, kdy dostal míč na rohu vápna Rozsíval. Jeho centr do chumlu hráčů ztečoval jeden z hostujících hráčů ideálně ke Kodenkovi, který prostřelil Chmiela v bráně – 1:0. Hra byla poté dosti vyrovnaná, ale branku žádná šance, jak na domácí, tak na hostující straně, nepřinesla.

Dolní Datyně potvrdily vedení z další standardky

Ve druhé půli se na hřišti odehrávalo poměrně to samé, jako v první půli. Na těžším terénu moc nevycházela kombinace, tudíž se hrálo spíše vrchem. Dlouho se hra přelívala ze strany na stranu, až čtvrthodinu před koncem dokázali domácí navýšit vedení. V 76. minutě zahrávali domácí standardní situaci z kraje vápna. K jejímu zahrávaní se postavil Cileček a přesným centrem našel úplně osamoceného Wojnarovského na malém vápně, jenž prudkou hlavičkou nedal Chmielovi žádnou šanci – 2:0. Závěr zápasu už žádné větší vzrušení nepřinesl.

Dolní Datyně tak potvrdily formu a berou tři body. Petrovice potřetí v řadě bez bodů.