8.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

Břidličná otočila zápas v Petřvaldu, padly čtyři červené

19

V osmém kole hostil Petřvald celek z Břidličné.

Domácí se ujali vedení, hosté vyrovnali gólem do šatny

Sobotní odpoledne nám nabídlo souboj mezi Petřvaldem a Břidličnou. Hosté v minulém kole doslova vyhořeli, když obdrželi sedm branek. Petřvaldu se doma nesmírně daří. Zatím si nepřipsal porážku a o body obral i lídra z Bílovce. Očekávalo se tedy poměrně vyrovnané utkání. Hrálo se na těžkém terénu a více to spíše vyhovovalo domácímu týmu, který se také nakonec ujal vedení. Ve 26. minutě nacentroval z pravé strany do vápna Radek Huvar. Míč se dostal až k nohám Ciesaríka, který jej na zadní tyči zpracoval a poslal ho k levé tyči za záda Zifčáka – 1:0. Když už to vypadalo, že do kabin půjdou v lepším rozpoložení domácí, přišla vyrovnávací branka. Ve 45. minutě si na šestnáctce narazil Berger s Adamovským, kterému sice přihrávka nevyšla, ale Rulišek míč nedokázal v pádu odkopnout před dotírajícím Čaneckým, a tak si volný míč našel opět Berger a poslal jej podél brankáře do brány (pomezní rozhodčí sice odmával ofsajd Bergerovi, jelikož si myslel, že Čanecký nahrál míč právě Bergerovi, ale byl to bránící Rulišek, tudíž branka byla uznána) – 1:1.

Čtyři červené, rozhodl Adamovský

Druhá půle byla také poměrně vyrovnaná, ale více se do šancí dostávali hosté. Ti byli několikrát blízko ke vstřelení rozhodující branky. A nakonec se také dočkali. Ale dříve ještě přišla červená karta pro hostujícího trenéra Součka, který si neodpustil poznámky směrem k hlavnímu rozhodčímu. V 77. minutě nakopl míč ze středu hřiště Ficek do vápna na Adamovského, který si jej hrudí sklepl pod nohy a následně levou nohou z voleje prostřelil Poláška – 1:2. V závěru se zápas poměrně vyhrotil. V 80. minutě udeřil Fendrich pěstí protihráče do obličeje, následně Adamovský do něj strčil oběma rukama a sudí oběma ukázal kartónek červené bravy. Minutu před koncem základní hrací doby neudržel emoce Rulišek a u střídaček oběma rukama udeřil protihráče a také vyfasoval červenou.

Petřvald tak doma poprvé prohrál. Břidličná odčinila výprask z minulého kola a připsala si tři body.