7.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

Břidličná dostala tvrdý direkt od Hlubiny, která jí nadělila sedmičku

15

V sedmém kole hostila Břidličná celek z Hlubiny.

Poločas skončil jen dvoubrankovým rozdílem

Sobotní odpoledne nám nabídlo souboj mezi Břidličnou a Hlubinou. Již ve 4. minutě dostal míč do pravého křídla Klíma, dostal se s ním až k hranici vápna a utaženou přihrávkou našel nabíhajícího Saska na úrovni malého vápna, který s klidem prostřelil Zifčáka – 0:1. V 9. minutě nastřelili hosté pravou tyč. Ve 20. minutě nedokázal Zifčák míč zpacifikovat a jen jej poslal před sebe, kde sice byla střela zpoza vápna hostí sražena, ale pohotově si míč našel Tomek a doklepl jej do branky – 0:2. Ve 27. minutě míč proskákal až na hranici vápna k Cudrákovi, který tvrdou přízemní střelou nechal vyniknout Otoupalíka, jenž ji vyrazil. Ve 29. minutě Klíma poslal doleva spoluhráče, ten si míč navedl po levé straně až do vápna a poslal jej podél malého vápna na dobíhajícího Klímu, jenž ve skluzu umístil míč k pravé tyči mimo dosah brankáře – 0:3. Ve 31. minutě zahrával Adamovský přímý kop pět metrů za šestnáctkou, ale jeho střelu k levé tyči si Otoupalík pohlídal a schoval ji v rukavicích. Ve 33. minutě si na centr ze standardky naskočil Adamovský a hlavou jej poslal nechytatelně pod břevno – 1:3. Ve 35. minutě našel krásným milimetrovým pasem Rolný ve vápně Bergera, který střelou podél brankáře snížil na rozdíl jediné branky – 2:3. Ve 36. minutě se po chybě domácí obrany dostal míč až na šestnáctku k Saskovi, který levou nohou vymetl levý růžek Zifčákovy brány – 2:4.

Břidličná opět snížila na rozdíl jediné branky, potom však přišly tři branky hostí

Ve 47. minutě Schmutz těsně minul levou tyč. O pár minut později vytáhl Zifčák další střelu mimo branku. V 64. minutě si Adamovský na kraji vápna zasekl míč na levačku a vystřelil pod břevno, kde se Otoupalík jen marně natahoval – 3:4. Vzápětí, tedy přesněji v 65. minutě, obdržel dlouhý míč na levé straně Frébort. Hrudí si jej sklepl před nohy a z úhlu poslal míč levačkou do pravé šibenice – 3:5. V 68. minutě mohl Frébort opět skórovat, ale nedokázal míč v blízkosti Zifčáka procedit za jeho záda. V 70. minutě obdržel nádherný pas Klíma na hranici malého vápna a lobem v blízkosti brankáře jej překonal svým druhým gólem v zápase – 3:6. V 72. minutě dostal míč do lajny Frébort, nacentroval jej na úroveň penalty, kde si na něj naskočil rybičkou Klíma a poslal míč do protipohybu Zifčáka - 3:7. V 76. minutě míč doskákal ve vápně až k Frébortovi, který jej levačkou napálil pod břevno, ale Zifčák tentokráte vytáhl výborný zákrok a vyrazil jeho pokus mimo.

Břidličná tak utrpěla první porážku v sezóně. Hlubina po poslední vysoké venkovní porážce rozstřílela Břidličnou.