7.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

Bílovec otočil zápas v Českém Těšíně

15

V sedmém kole hostil Český Těšín celek z Bílovce.

Dva góly na obou stranách

Sobotní odpoledne nám nabídlo souboj mezi Českým Těšínem a Bílovcem. Ve 4. minutě zahrával před šestnáctkou přímý kop Mozol. Jeho střela sice přeletěla zeď, ale zároveň i branku. V 8. minutě zahrával přímý kop na druhé straně Joukl zhruba z pětadvaceti metrů, ale jako jeho protihráč branku přestřelil. V 9. minutě našel Folwarczny z autového vhazování Joukla ve vápně. Ten na malém vápně nejprve nastřelil obránce, ale míč se k němu opět odrazil a levačkou ho uklidil k levé tyči – 1:0. V 17. minutě to zkusil z přímáku opět Mozol, ale jeho ránu k levé tyči Pecha vyrazil. Následný protiútok, kdy Joukl našel milimetrovým pasem za obranu Folwarczného, skončil střelou do brankáře Jašky. Ve 27. minutě napřáhl za vápnem Šiška, ale jeho pokus mířil jen doprostřed branky, kde si s ním Jaška poradil. Ve 33. minutě zahrával metr za šestnáctkou přímý kop Siekiera a míč levačkou napálil na stranu brankáře do levé víka – 2:0. Ve 37. minutě centr z pravé strany od Pavlíka proskákal celým vápnem až na zadní tyč, kterou zavíral Dluhoš a pohotovou střelou pod břevno nedal Pechovi šanci – 2:1. Ve 41. minutě se v obrovské šanci ocitli domácí, ale Jaška pohotovým zákrokem nedovolil skórovat. Ve 44. minutě vedl Marek Socha míč z vlastní poloviny až k hranici vápna, kde jej přistrčil Střelci, jenž ještě balón poslal pod sebe na nabíhajícího Marka Sochu, který ho uklidil do prázdné branky.

Bílovec dokonal obrat

V 66. minutě si Dluhoš narazil míč s Mozolem. Následně si Dluhoš navedl míč na pravou nohu a svou střelou vymetl pravou šibenici – 2:3. V 69. minutě obdržel míč na malém vápně úplně osamocený Střelec a střelou podél brankáře navýšil vedení svého týmu – 2:4. V 74. minutě musel Pecha vyrážet tvrdý pokus Mozola ze standardní situace z kraje vápna. V 79. minutě hlavičkoval po centru Joukla z přímého kopu na hranici penaltového puntíku Folwarczny, ale jeho pokus mířící pod břevno neměl potřebnou razanci a Jaška jej schoval v rukavicích. O minutu později se po sklepnutí dostal ke střele z voleje Joukl, ale zamířil mimo tři tyče. V 90. minutě našel z pravé strany Střelec centrem do vápna Marka Sochu, který nikým nehlídaný poslal míč k levé tyči – 2:5.

Český Těšín tak neudržel dvoubrankové vedení a nezískal ani bod. Bílovec otočil zápas a po dvou venkovních remízách byl opět bodově stoprocentní.

FK Český Těšín
V. Pecha [-] - D. Bolek [-] , J. Walek [-] (86. D. Konečný [-] ) , P. Joukl [-] , K. Slowiaczek [-] (69. M. Krucina [-] ) , M. Folwarczny [-] (80. D. Bičaník [-] ) , D. Siekiera [-] (73. T. Guznar [-] ) , D. Michalisko [-] , A. Šipula [-] , T. Mleziva [-] , P. Šiška [-] (75. J. Zogata [-] )

FC Bílovec
R. Jaška [-] - M. Mikuš [-] (57. J. Tomášek [-] ) , M. Socha [-] , M. Telnar [-] (57. T. Socha [-] ) , P. Střelec [-] , O. Cverna [-] , V. Mozol [-] , O. Pavlík [-] , D. Dybal [-] , A. Dluhoš [-] , M. Raszyk [-]

ŽK: 82. D. Michalisko - 19. D. Dybal , 82. T. Socha .
Hráči zápasu: M. Socha , A. Dluhoš .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: DVOŘÁK Martin - VIDLIČKA Daniel, GODFRYD Vojtěch.