15.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

Přestřelka mezi Oldřišovem a Českým Těšínem skončila remízou

12. D. Bořucký , 52. P. Hartmann , 77. M. Rubý , 82. A. Kubalák - 49. D. Michalisko , 50. P. Šiška , 59. O. Byrtus (p.) , 72. P. Joukl
14

Ve vloženém 15. kole hostil Oldřišov celek z Českého Těšína.

Oldřišov se ujal vedení

Středeční odpoledne nám nabídlo souboj Oldřišovem a Českým Těšínem. Domácím se zatím moc nedaří. Na kontě mají nula bodů a zároveň i nula vstřelených branek. Český Těšín dokázal porazit alespoň Dolní Datyně, tudíž má v tomto ohledu na vrh. Přesto se očekávalo vyrovnané utkání. V první poločase ale byli jasně lepší fotbalisté domácího klubu. Ve 12. minutě se navíc ujali vedení. Rubý vybojoval na vlastní půlce míč a vyslal do pravé křídla Bořuckého. Ten si následně udělal z obránců kužele a levačkou vymetl levé víko – 1:0. Poté se domácí dostali do několika dalších slibných akcí, bohužel ty úspěch neslavili.

Český Těšín vývoj otočil, Oldřišov dokázal vyrovnat

Ve druhém poločase se rozjela gólová podívaná. Ve 49. minutě obešel Michalisko několik protihráčů a ve vápně následně prostřelil Kubného a vyrovnal – 1:1. Hned v 50. minutě obrali hosté domácí o míč a podnikli rychlý protiútok, kdy nejprve jeden z hostujících útočníku napálil břevno, ale míč se ideálně odrazil na hlavu Šišky, který tak otočil vývoj utkání. V 52. minutě ale bylo opět vyrovnáno. To prošel Hartmann jako nůž máslem celou obranou a vystřelil do protipohybu gólmana, k levé tyči – 2:2. V 59. minutě si vzali hosté vedení zpět. To poté, kdy ve vápně faulovali domácí a sudí ukázal na značku pokutového kopu. K němu se postavil kapitán Byrtus. Střelu poslal doprava, gólmana Kubného na druhou stranu – 2:3. V 72. minutě už hosté vedli o dvě branky. Na levém křídle obdržel míč Siekiera a odcentroval do vápna na zadní tyč, kde si sběhl Joukl a umístil jej hlavičkou o zem do sítě – 2:4. Domácí se ale nevzdali a během deseti minut stáhli dvoubrankové manko. V 77. minutě obdržel skvělou přihrávku zády k brance na hranici pokutového kopu Rubý, otočil se s míčem a poslal jej pod břevno – 3:4. V 82. minutě nacentroval z rohového kopu Rubý míč do chumlu na malém vápně, kde se nejlépe zorientoval Kubalák a procedil jej do sítě – 4:4. V 85. minutě ještě uviděl Šipula za vražení do Hartmanna v nepřerušené hře bez souboje o míč červenou kartu. Početní převahu ale už domácí využít nedokázali.

Oldřišov si připsal první bod. Český Těšín venku poprvé ztratil.