4.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2020-2021

17. P. Nykodým , 26. A. Hlaváč (p.) , 50. P. Nykodým
29

Jimramov si připsal první vítězství a porazil Jívoví.

Jimramov dvakrát skóroval

Ve 4.kole přivítali domácí na svém hřišti dosud neporažené Jívoví a nastoupili se snahou odčinit debakl z Křižanova. Trenér Buchta částečně zamíchal sestavou a hráči se od začátku kousli a žádný míč pro ně nebyl ztracený. Jívoví hrálo od začátku svůj pohyblivý, kombinační fotbal, ale do vyložených šancí se moc nedostávalo. Bratři Koukolové ohrožovali branku domácích z volných přímých kopů, ale brankář Hlaváč předváděl super zákroky a držel domácí ve hře. Jak už to bývá, znovu platilo, nedáš - dostaneš. V 17. minutě podcenil situaci střed obrany hostí, Nykodým si naběhl na kolmou přihrávku a mazácky přehodil brankáře Jakubce. Ve 26.minutě se situace téměř opakovala, Nykodým si znovu naběhl na kolmou přihrávku, chtěl hostujícího brankáře obejít, ten jej však podrazil a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil brankář Hlaváč. Domácí hráli ze zabezpečené obrany a tak i přes územní převahu domácí branku moc neohrožovali.

Domácí ve druhé půli potvrdili vítězství

Do druhého poločasu nastoupili hosté se snahou s výsledkem něco udělat a pět minut domácí dusili v šestnáctce, ale skóre se neměnilo. V  50.minutě domácí zakombinovali na levé straně šestnáctky a střelecky aktivní Nykodým utěšenou křížnou přízemní střelou překvapil Jakubce 3 : 0. V dalším průběhu se hosté marně snažili s výsledkem něco udělat, domácí obrana výborně dirigovaná stoperem Pavlem Sedlákem jim mnoho nedovolovala a to co prošlo zlikvidoval bezchybný Hlaváč v brance. V 63.minutě utekl po pravé straně Nykodým a jeho přízemní střela orazítkovala levou tyč branky hostí. V závěru utkání domácí hru rozdrobili několika střídáními a poprvé od 5.5.2019 v mistrovském utkání zvítězili, šňůra bez vítězství trvala 25 utkání. Všichni domácí hráči od nejstaršího Petra Sedláka - 48 let až po nejmladšího Michala Gregora - 15 let utkání odmakali a zaslouženě zvítězili a po dlouhé době potěšili fanoušky. K zajímavému a bezproblémovému průběhu utkání přispěl i perfektní výkon trojice rozhodčích.

TJ Sokol Jimramov
Pavel Borovský: Za mě, tohle je jedinej způsob jak můžeme v přeboru působit. Jízda po prdeli, poctivej výkon všech hráčů, podpořenej skvělým výkonem Tošáka, k tomu životní výkon Nikity, Dneska si to prostě sedlo (něco jak ve Spartě(smích)Santus nás možná trošku podcenil, ale nebezpečnej určitě byl, jen přímáků kolem vápna měli snad vosum, ale jak říkal Míra Mach, jedem domů, dneska nedáme gól ani do půlnoci(smích) Dneska si pívinko zasloužíme, ale jedna vlaštovka jaro nedělá, takže z hrušky dolů, je potřeba na dnešní výkon navázat příští týden v okrese Brno venkov(smích) Ještě chci pochválit všechny tři rozhodčí, byli vynikající. Sportu zdar, vesnické čutané zvlášť a DYCKY JIMRAMOV