9.kolo, Jihočeský | Prachatice | Okresní přebor sk. A, 2015-2016

--

Záblatí je stále na vítězné vlně

0

Záblatí je stále neporažené. Tentokrát do Záblatí zavítali hráči Volar.

V 9. kole se střetl domácí Sokol již podruhé v této sezóně s hráči z Volar, tentokráte však proti domácím stál výběr A týmu, který se ale v nedělní dohrávce představil bez celé řady tradičních jmen a kvalitativně to na hřišti bylo znát. Kdo tedy čekal oboustranně ofenzivně laděné utkání, musel být od prvních minut zklamán, neboť hostující tým se soustředil pouze na bránění, a tak byl po celé utkání obraz hry o dobývání volarské brány.

Když již v 15. minutě otevřel skóre po individuální akci záblatský kapitán Lachkovič1:0, zdálo se, že domácí navážou na brankostroj z posledního zápasu. Opak však byl pravdou a tato trefa byla na dlouhou dobu v utkání jediná. Namísto uklidnění se totiž do hry domácích vkradla nepochopitelná nervozita a množství zkažených přihrávek, což jinak sporadicky útočícího soupeře dostávalo do hry. Světlou výjimkou ospalého domácího představení v 1. dějství tak byly zejména dvě hlavičky domácího Janošťáka, které musel hostující Toman vytahovat z branky konečky prstů.

Po poločasové přestávce šlo domácí mužstvo na hřiště s odhodláním aktivnějšího přístupu ke hře a potvrzení územní převahy navýšením brankového rozdílu. To se po několika zahozených gólových šancích přece jen povedlo domácímu útočníkovi J. Klabouchovi, který do brány sklepl přízemní centr – 2:0. V této chvíli se domácí definitivně uklidnili a postupně přidali střídajícími hráči další dvě branky, kdy se trefili Hálek3:0 a Halounek4:0, a zápas tak dovedli do vítězného konce. Po tentokráte ubojovaném výkonu si tak domácí připsali již 9. vítězství v řadě. Zraky všech příznivců fotbalu se ale již upínají do Vitějovic, kde se v neděli Sokol střetně s doposud také neporaženými domácími. Bude to tak souboj nejen o průběžné prvenství v tabulce, ale i podzimní neporazitelnost.

TJ Tatran Volary
Nejmenovaný zdroj ( Volary A ): Chybělo nám docela dost opor a na hřišti to bylo znát. Soustředily sme se na obranu a to možná byla chyba. Je to škoda ......

TJ Sokol Záblatí
A. Kuttenberg [-] - D. Lachkovič [-] - - M. Janošťák [-] , M. Vorlíček [-] (50. M. Kolafa [-] ) , J. Sarauer [-] (77. P. Halounek [-] ) , J. Klabouch [-] (66. J. Hálek [-] ) , A. Černý [-] , J. Lukeš [-] , F. Kolda [-] , M. Grametbauer [-] , V. Sova [-]

J. Toman [-] - M. Peter [-] , D. Dyba [-] , P. Sedlák [-] , S. Mach [-] , M. Kalík [-] , F. Podracký [-] , V. Wagner [-] , L. Hybner [-] , M. Podracký [-] , L. Iliev [-]

ŽK: 70. M. Janošťák , 80. F. Kolda - 20. M. Podracký .
Místo: Záblatí. Počet diváků: 40. Rozhodčí: HARVALÍK Miroslav - KOLAFA Jan (N), MIKŠÍK Vilem (N).