7.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2020-2021

Trápící se Rapotice padly i v Herálci

17

Rapotice chtěli odčinit debakl 2:7 s Dobronínem a odvézt body z Herálce.

Boháč zařídil domácím výhru

Vstup do utkání z hostující strany nebyl špatný a míč drželi častěji na kopačkách. Několikrát se dostali do slibných šancí, které však nebyly buď zakončeny, nebo skončily ve smrčkách za brankou.

Domácí však hráli opět velice jednoduše a na Rapotice to v současné situaci úplně stačí. První střela domácích ještě skončila na břevně, ale o pár minut později už se domácí radovali. Standartní situaci odvrátil Němec jen do kroku Boháčovi a ten z první vymetl šibenici Lašovi branky - 1:0.

Místo přihrávek hosté hráli na držení míče a složitá řešení, ze kterých pramenily ztráty a rychlé kontry domácích. Několikrát se po centrech do vápna domácí ocitli nikým neatakováni na malém vápně a naštěstí pro hosty si překáželi navzájem a balón tak do sítě nedostali. Když už se Rapotičtí viděli v kabinách, přišla další hrubá chyba. Nakopnutý míč po standartní situaci z půle hřiště, si Boháč na vápně zpracoval na prsa a i když mu balón tři metry odskočil, sám mezi čtyřmi nekompromisně zavěsil - 2:1.

V druhé půli se fanoušci branky nedočkali

Do druhé půle už za hosty nenastoupil zraněný Kučera a na jeho místo se postavil Radim Strašák.

Do největší šance se dostali hosté hned v úvodu druhé půle. Sobotka postupoval sám na brankáře a přihrávkou vyzval k zakončení Strašáka, tomu však uzmul balón domácí gólman. I když hru otevřeli, k ohrožení domácí branky to nevedlo. Hra byla rozkouskovaná ve středu hřiště, na krásu se moc nehrálo a fotbal to chvílemi jen vzdáleně připomínalo.

Domácí několikrát ohrozili Lašovu branku po skrumážích ve vápně, ale skóre se jim navýšit nepodařilo. Závěrečný hvizd, dnes výborně pískajícího rozhodčího Šrámka, tak potvrdil další nulový zisk pro hosty do tabulky.

FC Rapotice
Tomáš Laš (brankář): Bohužel se tak dál trápíme a vyhlížíme lepší zítřky. V neděli nás čeká Moravec.