13.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2019-2020

--

Dolní Životice otočily zápas

6. J. Borunský , 47. R. Vícha , 55. P. Dušek , 78. J. Borunský - 29. O. Levák , 45. M. Pumr (vl.)
31

Po půli vedly Vávrovice o jednu branku. Ve druhé Životice třemi góly skóre otočily.

Vávrovice vedly o jednu branku

Dolní Životice přivítaly ve svém tradičním nedělním čase mužstvo z Vávrovic, které přijelo bez nejlepšího střelce okresního přeboru Jakuba Lichovníka. Úvod utkání patřil domácím, když hned v šesté minutě se dostal do samostatného úniku Borunský a projevil svůj instinkt zabijáka – 1:0. Pak domácí vypadli z tempa a Vávrovice převzaly taktovku zápasu. Nejdříve ještě hlavičkoval nepřesně Schneider, ale po půlhodině hry se už podařilo hostům srovnat krok, když po chybě ve středu hřiště a samostatné akci se do listiny střelců zapsal Levák – 1:1. Do konce poločasu se hra přelévala ze strany na stranu. V závěru poločasu si však po nedorozumění v domácí obraně vsítil ukázkového vlastence Pumr – 1:2.

Životice třemi góly skóre otočily

Start do druhé části vyšel opět lépe Životicím, když hned zkraje druhého poločasu se povedl Víchovi rychlý výpad do hostující defenzivy a svou akci zakončil tak, že nasadil housle brankáři Tesařovi – 2:2. Tato situace domácí družinu nastartovala a jejich tlak vyústil ve třetí branku. To si v 55. minutě na rohový kop Pumra vyskočil nejvýše Dušek a hlavičkou pokořil hostujícího brankáře Tesaře - 3:2. Po brance opět ožili hosté a Chryczyk byl velice blízko k vyrovnání, když prováhal vhodný okamžik k zakončení. Dvanáct minut před koncem po rychlém brejku, na jehož počátku stál Pumr, doputoval míč od Duška k Borunskému, který doklepl balon do prázdné branky a pojistil tak domácím tři body – 4:2.

Dolní Životice jedou příští zápas do Komárova. Vávrovice budou hostit Březovou.

FK Dolní Životice
Aleš Otipka (trenér): Začali jsme zápas dobře a svůj tlak jsme přetavili ve vedoucí branku. Pak jsme měli náš klasický dvacetiminutový výpadek a hostům se podařilo z brejku srovnat. Pak se hra přelévala z jedné strany na druhou a v závěru poločasu jsme si po nedorozumění v obraně dali vlastní branku. Na začátku druhé půle jsme vyrovnali a převzali taktovku a po rohu jsme se dostali do vedení. Poté nás ale hosté zatlačili, ale nám se podařilo z brejku rozhodnout. Dnes jsme měli stoprocentní využití šancí.

FK NOVA Vávrovice
Zdeněk Richlý (trenér): Po první brance jsme se chytli a dokázali vyrovnat a otočit zápas na konci poločasu. Ve druhém poločasu přibylo chyb, málo jsme běhali a projevilo se to na tom, že jsme dostali tři branky. Bohužel jsme lepili opět sestavu a to se i pak projevilo. Chyběl nám nejlepší střelec a i jeho kolega v útoku.

V. Otipka [-] - J. Leifert [-] (46. F. Elbl [-] ) , O. Jasník [-] , M. Hanák [-] , P. Dušek [-] (85. J. Továrek [-] ) , L. Kunc [-] , M. Procházka [-] (46. J. Tengler [-] ) , J. Borunský [-] , M. Pumr [-] , M. Konvička [-] , R. Vícha [-]

O. Tesař [-] - J. Chryczyk [-] , M. Schoppik [-] , M. Číp [-] , J. Lichovník [-] , O. Levák [-] , J. Morbitzer [-] , J. Laifert [-] (28. O. Halátek [-] ) , D. Škopek [-] (80. Š. Kuzník [-] ) , V. Pchálek [-] , J. Schneider [-]

ŽK: 62. R. Vícha , 84. M. Pumr - 5. D. Škopek .
Hráči zápasu: M. Pumr - J. Morbitzer .
Počet diváků: 75. Rozhodčí: KOMÁREK Milan - ČAPEC Libor, MOSKÁL Roman.