13.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2019-2020

--

--

Vřesina vyhrála v Jakartovicích

31

Vřesina si vypracovala v prvním poločase tříbrankový náskok, který ve druhém dokázala udržet.

Vřesina vedla o tři branky

Celý první poločas patřil hostům z Vřesiny. Už po pěti minutách poslal brankář Lampart dlouhý nákop na Bočka, který hlavou prodloužil na Hofrichtera, který zcela sám nezaváhal – 0:1. O tři minuty po centru Mrázka pálil v dobré pozici nad Cigán. V 11. minutě získal míč ve středu Boček, který ho dál posunul na Rončku, jenž se s ním probil do vápna, kde ho nahrál Hofrichterovi, jenž dostal balon do sítě přes obránce skluzem – 0:2. O minutu později poslal Pešek z půlky hřiště dlouhý pas na Bočka, který svůj sólový nájezd zkušeně proměnil – 0:3. Ve 22. minutě vybojoval míč Hofrichter a na druhé straně gólově nabil pro Bočka – 0:4. Po půlhodině hry centr Cigána hlavičkoval Mrázek tak, že brankář Hruška jeho pokus vyrazil. V 37. minutě centr Mrázka poslal hlavou vedle Cigán. Jakartovice snížily až pět minut před pauzou, když přímý kop Koneczného prodloužil hlavou přes brankáře Lamparta Sváček – 1:4.

Vřesina vedení udržela

Po přestávce se Vřesina stáhla a snažila se pohlídat si výsledek. Jakartovice byly aktivnější a vypracovaly si několik šancí. Nejdřívě nebyl domácím uznán gól Urbana pro ofsajd. V 62. minutě hlavičkoval sám před brankářem Holub, ale cílené zařízení netrefil. O minutu později poslal vřesinský gólman Lampart dlouhým výkopem míč na Mrázka, který udělal i kličku brankáři Hruškovi, ale míč mířící do branky vykopl z brankové čáry domácí zadák. V 72. minutě vyrazil jedovatou střelu Urbana Lampart na rohový kop. Devět minut před koncem zápasu pak Boček milimetrově našel volného Hofrichtera, který pokořil Hrušku a zkompletoval hattrick – 1:5. Domácí pak jen v závěru zápasu korigovaly skóre, když centr Koneczného našel před brankou Urbana, který chladnokrevně zakončil – 2:5.

Jakartovice jedou příští zápas do Závady, Vřesina bude hostit Štítinu.

FK Jakartovice
Josef Martinka (trenér): Stále stejná písnička, branky si dáváme skoro všechny sami. Podzim už musíme doklepat a na jaro se snad blýská na lepší časy. Za druhý poločas bych chtěl kluky pochválit.

TJ Vřesina
Ondřej Teichmann (vedoucí týmu): V prvním poločase jsme byli jednoznačně lepším týmem a jen vlastní ukolébavkou, kterou jsme měli koncem poločasu, jsme je pustili hrát. Ve druhem poločase jsme si hlídali tento výsledek a svými zkušenostmi jsme to udrželi a konečné naše hra přinesla kýžené ovoce. Pochval od soupeře máme dost, ale bodů tolik ne.

M. Hruška [-] - R. Holub [-] , F. Havlíček [-] (60. L. Martinka [-] ) , O. Šimon [-] , M. Sváček [-] , R. Urban [-] , M. Poštulka [-] , V. Koneczný [-] , D. Filip [-] , J. Hlaváč [-] , J. Hajduk [-]