22.kolo, Zlínský | 1.A třída sk. A, 2014-2015

--

--

Bortl vystřelil Zubří tři body

0

Podkopná Lhota přivítala na svém hřišti tým Zubří. Předzápasové statistiky hovořily jasně: Zubří zde ještě nedokázalo vyhrát za tři body. Tentokrát však bylo všechno jinak.

Zubří bojuje o záchranu v 1.A třídě a potřebuje sbírat body co nejvíce to jde. Na Podkopnou Lhotu se jim však příliš nedaří. Cesta ke třem bodům vedla přes kvalitní obranu. Tento fakt Zubří zvládlo na jedničku. Obrana fungovala spolehlivě, a pokud ne byl tu v brance skvělý Barabáš. Ten taky vychytal domácím první šanci. Hosté spoléhali na brejky a dlouhé přihrávky, kterými hledali hlavně Karla Drdu. Právě po zákroku na Drdu byl ve 30. minutě nařízen pokutový kop ve prospěch Zubří. Míč si postavil Radek Bortl a proměnil – 0:1. Hostující obránce tak určil stav prvního poločasu.

Zubří bylo v zápase lepším týmem i po přestávce a soupeře k šancím nepouštělo. Pokud se hráči Podkopné Lhoty dostali do zakončení, ztroskotali na skvěle chytajícím Barabášovi. Za Zubří mohli další branku přidat Jež nebo Polách, ale v zápase už další branka nepadla. Zubří si tak odváží domů tři body.