6.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2019-2020

--

--

Nedašov v domácím prostředí nestačil na Slušovice

13

V souboji dvou nováčků měli v úvodním dějství navrch domácí hráči. Po dvaceti minutách se ujali vedení. Hosté ale nesložili zbraně a ve druhém poločasu dokázeli třemi trefami otočit výhru na svoji stranu. Nedašovjané si znovu potvrdili, že to na celek ze Slušovic prostě neumějí.

Domácí celek šel do vedení

"Tentokrát jsme doma přivítali námi dobře známe Slušovice. Se Slušovicemi se nám dlouhodobě nedaří a chtěli jsme doma bilanci vylepšit v podobě tří bodů. První poločas byl z naší strany velmi dobrý. Vytvářeli jsme si šance a je jenom škoda, že jsme nedokázali vstřelit více gólů. V 21. minutě jsme šli do vedení po křižné střele domácího Šenkeříka. Hosté nám hrozili především z brejků, které naštěstí pro nás pochytal domácí gólman Solař. Do druhého poločasu jsme vstoupili vlažně a hned v 50. minutě jsme inkasovali. To byl pro nás zlom a od té doby jsme nebyli schopni hrát to, co jsme chtěli. Hosty jsme pouštěli více do kombinací a vytvářeli si více šancí. V 68. minutě šli hosté do vedení. I přes naší velkou snahu se nám už nepodařilo skórovat a naopak v 90. minutě hosté přidali třetí gól", hodnotí první dějství činovníci Nedašova.

Hosté dokázali strhnout výhru na svoji stranu

Michal Klimt, předseda Slušovic: „Kvůli několika zraněných a marodů jsme povolali i šikovné dorostence, které budeme postupně do týmu zapracovávat. Úvod utkání se nesl v opatrném duchu, jelikož se oba celky znají z minulé sezony. Hra se točila pouze kolem šestnáctek s minimem šancí. Ve 21. minutě se nám vrátil dlouhý balón po našem odkopu zpět do otevřené obrany a po nedůrazném bránění Šenkeřík otevřel skóre 1:0. O chvíli později to mohlo být už 2:0 , ale rozhodčí správně odmával ofsajd. Domácí byli více na míči, měli šance, ale naše obrana již byla pozorná. My jsme si vážnější šanci nevypracovali. Od druhého poločasu, ale na trávník vyběhlo úplně jiné mužstvo, více jsme kombinovali a drželi míč. Úspěch se dostavil v 50. minutě, když Kvasnica zužitkoval nahrávku Večeři. Začal se hrát oboustranně pohledný, rychlý, útočný fotbal. Po jednom rychlém protiútoku jsme se dostali do vedení, kdy po centru Bořuty sklepl míč pod sebe Klečka a Tkadlec rozvlnil síť – 1:2. Domácí se poté samozřejmě tlačili do vyrovnání, ale naše kompaktní mužstvo již nepřipustilo další zápletku. Navíc v nastavení do již otevřené obrany vnikl Klečka a míč po ose Kvasnica - Zedníček a zase Kvasnica střelou po zemi pečetil výsledek.“

TJ Nedašov
Radek Cícha, kapitán: Opět se nám potvrdilo, že Slušovice nejsou náš oblíbený tým a přišli jsme o všechny body.

FC Slušovice
Michal Klimt, vedoucí: Tentokráte musím vyseknout poklonu rozhodčímu Kotačkovi, který se nenechal strhnout atmosférou utkání a pískal rovinu.