8.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2019-2020

15. D. Dostál , 20. D. Dostál , 35. D. Dostál , 70. M. Sysel , 90. J. Chlup
30

Dostál rozhodl hattrickem o výhře Březí, když domácí zdolali Ujčov 5:0.

Dostál vstřelil v první půli tři branky

Za krásného podzimního počasí se v Březí  představil Ujčov. Domácí se již postupně prokousali na třetí místo v tabulce naopak Ujčov byl před tímto zápasem na předposlední pozici a po odehrání tohoto kola mohl klesnout i na úplné dno tabulky třetí třídy. Od začátku utkání bylo jasné kdo je v tomto zápase favoritem a domácí svého soupeře zatlačili před svoji branku. Obrana Ujčova odolávala až do 15. minuty, kdy se prosadil domácí kanonýr David Dostál a poslal Březí do vedení - 1:0. O pět minut později využil opět chyby hostující obrany David Dostál a v zápase si připsal již druhou branku - 2:0. Svoji aktivní hru Březí korunovalo v 35. minutě, kdy David Dostál dokončil hattrick a bylo víceméně rozhodnuto o osudu tohoto zápasu - 3:0. Do konce poločasu již branka nepadla a tak domácí padesátka fanoušků mohla spokojeně odejít na přestávkové menu.

Březí přidalo další branky

Do druhého poločasu vstoupili domácí s cílem přidat další branky, ale to se jim dlouho nedařilo. Až v 70. minutě překonal obranný val hostů počtvrté v zápase Michal Sysel - 4:0. Další šance domácích se již nepovedly proměnit a tak se již jen dohrávalo. Poslední branka nakonec přeci jen přišla a to v úplně poslední minutě, kdy si domácí Jiří Chlup vychutnal gólovou radost popáté - 5:0. Domácí tak po vítězství o pět branek udrželi třetí místo v tabulce, hosté z Ujčova klesli po výhře křižanovské rezervy na úplné dno tabulky třetí třídy. Příští kolo tak uvidíme souboj posledního s prvním Rudolcem. Březí zavítá na hřiště Hamrů nad Sázavou B.

TJ Březí-Březské
Petr Lysoněk: Celý zápas jsme měli pod kontrolou, jen jako již pravidelně mrzí zahozené šance. Zřejmě nejsme týmem, který vytrvale buší do soupeře přesto, že mu nevychází koncovka. Takže v druhém poločase tempo notně polevilo. Naše produktivita má až takový vliv, že po zápase sám veliký vedoucí mužstva to nevydržel. Vzal si slovo a rozhořčeným hlasem pravil: ,,Kdybyste všechny šance proměnili...." A v tom mu došel hlas. Příští kolo u "Kladivářů", jak řekl sparťanský trenér Václav Jílek po zápase se Slavií, ,,nám nastaví skutečný obraz naší kvality". Sportu zdar a vesnickému fotbalu zvlášť!

SK Ujčov
Michal Dvořáček: : Dnešního zápasu jsem se bohužel nemohl zúčastnit z důvodu pracovního vytížení. Chtěl bych tudíž pozdravit kluky z Březí a pogratulovat jim k vítězství. K zápasu nic moc říct nemůžu, ale spoustu chlapů definovalo nás výkon slovy trapnost a marnost. K tomu asi není co dodat. Fotbalisty kteří umí na balonu máme, ale když je na hřišti jedenáct stojících, tak stačí v protějším týmu jeden běhající. To musí byt radost si proti nám zahrát. Zároveň podotýkám že nebýt borců ze starých pánů, tak se ani nesejdeme a za pomoc jim můžeme děkovat. Ale nikdo po nich nemůže chtít aby za nás sprintovali po hřišti a vybojovavali balony. Nad tím by se měli zamyslet všichni, kteří by to měli dělat. Bez toho abychom na tom hřišti nechali všechno to nepůjde. (Jestli se teda někomu vůbec chce) Potom si koledujeme o to aby se nám na to chlapy vysrali a my to můžeme rovnou rozpustit. Bohužel v současné chvíli jsme zralý na ručník...

D. Urbánek [-] - P. Jelínek [-] , R. Šmarda [-] , P. Šimek [-] , J. Gruber [-] (63. A. Crha [-] ) - T. Habán [-] , J. Chlup [-] , S. Tvarůžek [-] (77. P. Lysoněk [-] ) - M. Sysel [-] , V. Klíma [-] (46. J. Jobánek [-] ) , D. Dostál [-]