5.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2019-2020

--

V Borech rozhodl pokutový kop

43. J. Dvořák , 74. M. Ochrana (p.) - 57. O. Bradáč
38

V Borech rozhodl pokutový kop a domácí jeho proměněním vyhráli derby nad Radostínem.

Dvořák vstřelil jedinou branku v první půli

První zářijovou neděli přivítaly Bory na svém hřišti Radostín. Je to derby na které se fanoušci vždy těší. První šance domácím se naskytla ve 13. minutě po faulu na Miroslavu Ochranu střílel Milan Špaček přímý volný kop, který ale neproměnil. V zápětí se zápas více vyvíjí ve prospěch hostí, kteří aktivnější hrou opakovaně útočí na bránu domácích. Naštěstí byly jejich šance zmařeny. Ve 35. minutě mohly Bory změnit skóre ve svůj prospěch, ale nařízený volný přímý kop brankář hostí úspěšně vyrazil. V následujících minutách měl soupeř hned možnost vstřelit gól. Nejdříve první střela o pár centimetrů minula prázdnou bránu a po druhé nebezpečnou situaci dobře zvládl brankář domácích. Před koncem první půle se štěstí usmálo na domácí, kdy ve 43. minutě po kopu z levého rohu zavěsil odraženou střelu do sítě hostí Jiří Dvořák - 1:0.

Ochrana rozhodl z penalty

V druhém poločase zvrat nastává hned v 56. minutě, kdy se uvolnil hráč hostí a vyrovnává na 1:1. V 74. minutě po faulu na domácího hráče byla nařízena penalta, které se úspěšně zhostil Miroslav Ochrana. Příležitost vyrovnat měli hosté v 80. minutě po faulu domácích, ale přímý volný kop soupeř neproměnil. Druhá půle byla herně aktivnější na obou stranách bohatá na šance, ale pouťové derby nakonec končí vítězně 2:1 pro domácí.

TJ Družstevník Bory
Vladimír Hlaváč: Dnes jsme si připsali důležité tři body. Utkání bylo zajímavé na šance z obou stran.

TJ SOKOL Radostín nad Oslavou
Jiří Pešek: Poměrně vyrovnané utkání, kdy v určitých fázích zápasu byli aktivnější jedno či druhé mužstvo.Nakonec byli šťastnější domácí hráči a pouťove tři body uhráli.

J. Jakubec [-] - J. Kujal [-] , M. Vávra [-] , R. Hlávka [-] , J. Dvořák [-] (53. I. Nováček [-] ) , M. Špaček [-] , P. Prokop [-] , M. Ochrana [-] , J. Starý [-] , S. Krejčí [-] (54. L. Němec [-] ) , A. Novotný [-]

I. Dupal [-] - P. Dvořák [-] , J. Kohout [-] , T. Kadlec [-] (50. D. Staněk [-] ) , D. Hrbek [-] , P. Císař [-] , D. Toman [-] , L. Oulehla [-] (65. L. Kozel [-] ) , L. Dvořák [-] (65. M. Láznička [-] ) , R. Fňukal [-] , O. Bradáč [-]

ŽK: 68. M. Ochrana , 82. L. Němec - 7. P. Císař , 50. D. Hrbek , 62. O. Bradáč .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: DÍTĚ Radek - TITAUER Jan, KŘÍŽ Bedřich (N).