5.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2019-2020

22. O. Černý , 52. O. Černý - 2. J. Pohl , 24. M. Vařílek , 47. P. Antoš , 64. M. Klusák (p.) , 80. J. Pohl
38

Nováček z Osové Bítýšky překvapil v Dolní Rožínce a odváží si po tříbrankové výhře tři body.

Hosté vyhráli poločas o branku

První branka utkání padla už ve 2. minutě, kdy se po chybě brankáře Zdeňka Horáka, který vyběhnul na nakopnutý balón a míč odhlavičkoval pouze za sebe, prosadil do odkryté klece Jan Pohl. Na 1:1 srovnal ve 22 minutě po pěkné akci Ondřej Černý. Hned vzápětí však domácí obrana zaváhala a hosté opět vedli, když se trefil Marek Vařílek. Baník byl více na míči a lépe kombinoval, ale nepřicházely branky. Do šaten se tedy šlo za stavu 1:2.

Osová Bítýška opanovala druhý poločas

Po další chybě domácí obrany v 47. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek Petr Antoš. Domácí se snažili a odměnou jim byla snižující branka, kdy se podruhé prosadil z malého vápna Ondřej Černý a domácí byli opět na dostřel. Domácí lépe kombinovali a byli aktivní, avšak vyrovnávací branku stále nemohli vstřelit. Osudným okamžikem dnešního klání byla dle mého názoru 64. minuta. Ve vápně byl faulovaný hostující hráč a penaltu v pohodě proměnil Michal Klusák. Tento okamžik domácí položil a už se nedostali do žádné větší příležitosti a ještě v 80. minutě upravil na konečných 2:5 Pohl Jan. Nelze říci, že by dnes domácí byli horším týmem, ale rozhodly chyby v obraně a efektivita hostů. Příští kolo hraje Baník na půdě Křoví a Osová Bítýška zajíždí na hřiště Santusu Jívoví.

TJ Baník Dolní Rožínka
Jiří Jokl:

SK Osová Bítýška
Jan Večeřa: Divácky atraktivní utkání. Obě mužstva hrála kombinačně se spoustou šancí. Mám radost, že jsme tentokrát naše pěkné akce dokázali dotáhnout do brankového konce,.

Z. Horák [-] - F. Šmerda [-] , M. Lukš [-] , J. Večeřa [-] , O. Černý [-] , P. Bartoněk [-] , J. Čermák [-] , P. Vondruška [-] , L. Hofman [-] (87. Z. Konček [-] ) , T. Hille [-] (46. J. Vařejka [-] ) , R. Baláž [-]

J. Hršel [-] - P. Antoš [-] , P. Machát [-] (69. O. Zeman [-] ) , M. Vařílek [-] (67. P. Karmasin [-] ) , M. Klusák [-] , A. Karásek [-] (83. J. Barbořík [-] ) , M. Navrátil [-] , J. Malý [-] , T. Karmazín [-] , J. Pohl [-] , A. Trojan [-] (75. M. Dupal [-] )

ŽK: 55. P. Bartoněk , 57. L. Hofman , 64. J. Večeřa - 31. P. Antoš , 37. J. Malý , 41. P. Machát .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: ŠOUKAL Roman - DVOŘÁK Miloš, ŽILKA Jan.