2.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2019-2020

14. R. Pokorný , 16. P. Jirka , 21. L. Kabelka (p.) , 61. L. Kabelka , 80. M. Čurda - 11. P. Buďa
4

Fotbalisté Opatova zvládli vstup do soutěže výhrou nad Třebenicemi v poměru 5:1

Domácí otočili vývoj zápasu ve svůj prospěch

V Opatově se představily Třebenice. Oba týmy by měly patřit k hlavním adeptům postupu, což platilo i v minulé sezóně, ale svoje ambice nenaplnily. První zápas nového ročníku tak měl napovědět o síle obou týmů. Utkání se hrálo za velmi krásného fotbalového počasí. A začátek zápasu začal na úvod sezóny zostra. Již v 11. minutě poslal hostující tým do vedení Pavel Buďa- 0:1. Jenže hosté se z tohoto rychlého vedení dlouho neradovali, když hned ve 14. .minutě dokázal vyrovnat domácí Radek Pokorný - 1:1. V rychlém úvodu pak přišly další branky, a hlavně hostující gólman Aleš Nykl byl v pernamenci s vytahování míčů za svými zády. To platilo i v 16. minutě, kdy se druhou brankou  podařilo Petru Jirkovi otočit vývoj zápasu ve prospěch domácího celku- 2:1. A to nebylo zdaleka vše, když se ve 21. minutě trefil z pokutového kopu Ladislav Kabelka-3:1. Do konce prvního poločasu se hra uklidnila a již žádná branka nepadla, ikdyž určité příležitosti na to byly. Do kabin tak odcházeli spokojenější domácí borci.

Domácí ještě skóre navýšili

Ve druhé půli si domácí již pohlídali všechny body a navíc ještě přidali další branky. Nejprve se v 61. minutě prosadil druhou brankou v zápase Ladislav Kabelka a domácí získali klid na svoje kopačky - 4:1. V 80. minutě pak dokonal vysokou výhru domácích Martin Čurda - 5:1.

FK Opatov
Opatov: Od samého začátku jsme byli lepším týmem a po zásluze vyhráli.

FK Opatov
R. Kšír [-] - M. Kravka [-] (46. R. Kabelka [-] ) , M. Ježek [-] , R. Pokorný [-] , R. Novotný [-] (64. V. Eliáš [-] ) , M. Čurda [-] , M. Kšír [-] , L. Kabelka [-] , P. Jirka [-] , A. Konečný [-] , A. Švaříček [-]

Horácký klub Třebenice
A. Nykl [-] - P. Vrbka [-] , P. Buďa [-] , J. Fiala [-] , J. Bárta [-] , T. Ondráček [-] , M. Čermák [-] , M. Machát [-] , V. Palát [-] (74. L. Hrbáček [-] ) , M. Ondráček [-] (81. O. Svoboda [-] ) , L. Buchal [-]

ŽK: 20. M. Ondráček , 22. P. Vrbka , 65. V. Palát , 79. L. Hrbáček .
Hráči zápasu: L. Kabelka .
Počet diváků: 85. Rozhodčí: KALÁŠEK Martin - KVAISER Jiří, FORTELNÝ Jaromír (N).