22.kolo, Středočeský | Příbram | IV. třída sk. B, 2014-2015

--

--

Stoper Pinkas hattrickem zařídil výhru nad Vysokým Chlumcem

0

Hlavní postavou utkání Obory - Vysoký Chlumec byl stoper Martin Pinkas, který, prestože má spíše defenzivní úkoly, vstřelil všechny tři branky svého týmu a zajistil mu tak plný bodový zisk.

Chlumec přijel na hřiště Obor v poněkud improvizované sestavě, když některé tradiční opory zřejmě daly před fotbalem přednost sledování semifinále hokejového mistrovství. Ale ani Obory nehrály v nejsilnější možné sestavě, hráči Obor už zřejmě nemají tolik motivace, jelikož jsou už jasným vítězem soutěže.

Vyrovnaný poločas, Šneller opět zraněn

Přestože měl Chlumec problémy se sestavou, nevedl si na začátku utkání zle, hned 2. minutě se dostali do šance z rohového kopu, tu ale nevyužili. Zhruba v 25. minutě se poprvé měnilo skóre, po přihrávce Šlechty se poprvé v zápase zapsal do listiny střelců domácí stoper Martin Pinkas. Poté přišla pro Chlumec další rána, stejně jako v minulém utkání musel kvůli zranění odstoupit Roman Šneller. Chlumci se i tak podařilo ještě do poločasu srovnat stav utkání. Po pěkném průniku do vápna byl sražen Mrázek a rozhodčí neváhal s nařízením pokutového kopu. Ten s přehledem proměnil Radek Šťovíček.

Chlumec cítil šanci na body

Chlumec do druhé půle nastupoval s vědomím, že se se soupeřem dá hrát a pomýšlel na body. Těch se ale nakonec nedočkal, přestože šance ke vstřelení gólu měl. Žádnou ze šancí neproměnil a tak přišel trest. Za domácí se v 55. minutě trefil znovu Pinkas, přihrával mu opět Šlechta. Chlumec pokračoval v pálení šancí a Obory opět jejich neproduktivitu potrestaly v 70. minutě, kdy se opět po přihrávce Šlechty prosadil Pinkas a zkompletoval svůj hattrick. Chlumec už v závěru dokázal jen snížit Chlastákem na konečných 3:2 a odjel domů s prázdnou.

SK Obory
Václav Lundák (vedoucí mužstva Obory): „V tomto zápase nám chyběly některé opory, ale i přesto jsme utkání zvládli, vyzvedl bych hlavně výkony Pinkase a Šlechty, kteří v podstatě sami zařídili našemu mužstvu tři body.“

SK Vysoký Chlumec
Ludovít Kiš (vedoucí mužstva Vysoký Chlumec): „V dnešním zápase jsme zavítali na hřiště lídra skupiny. Přestože jsme měli k soupeři respekt, měli jsme v plánu sebrat domácímu týmu body. Vše by tomu nasvědčovalo, ale zklamal týmový duch. Opory Vysokého Chlumce se na zápas vykašlali a nepřijeli do Obor pomoct.“