11.kolo, Jihočeský | Prachatice | Okresní přebor sk. A, 2019-2020

--

Souboj béček pro hosty ze Lhenic

53. L. Burda , 68. P. Vincik (p.) , 88. P. Lukšovský
12

V netolickém stadionu je na běžeckou dráhu pokládán tartan, proto toto utkání v něm nebylo možno sehrát. Po vzájemné dohodě se nakonec odehrálo na lhenickém hřišti, kde dle rozpisu zápasů OP se ze Lhenických stali hosté, z Netolických domácí…

Na zápase fotil Jan Klein.

Derby prý nemívá favorita – to tentokrát platilo, neboť netolická rezerva na čele A skupiny OP prohrála se čtvrtou v tabulce rezervou lhenickou…

Lheničtí rezervisté  měli od počátku utkání o něco více ze hry, vytvořili si v něm i brankové možnosti, ty největší při orazítkovaném břevnu z vydařené Vinckovy střely z 20 metrů či při velké šanci před netolickou brankou, které stejně jako i další zůstaly nevyužity. Následně se hra za oboustranného nasazení a bojovnosti vyrovnávala, aby to byl netolický záložní tým, co dopravil míč do lhenické sítě, ale pro „ofsajd“ gól uznán nebyl. Závěr poločasu opět spíše patřil Lhenickým, kteří v něm měli nejblíže k dosažení vedoucí branky při nastřelené tyči Pokorným a hned na to z Bečvářovy dorážky, která rovněž překvapivě mezi tyčemi neskončila, když následně na druhé straně také gólovou možnost neproměnil netolický Reindl. A tak v poločasové otáčce svítily na tabuli s ukazatelem skóre dvě nuly.

Druhý poločas si svým průběhem v herní kvalitě v ničem nezadal s tím prvním. Jen s tím rozdílem, že se lheničtí rezervisté počali gólově prosazovat. V 53.´se z vydařené kombinační akce trefil „do černého“ Burda (0:1) a v 68.´ z penalty za faul na pronikajícího Pokorného Vincik (0:2). Poté si takticky hlídali dvougólový náskok, když jim k tomu i napomohl v 80.´ po dvou žlutých kartách s následnou „červenou“ vyloučený Kozel a Netoličtí dohrávali zápas o deseti. V 88.´ výhru lhenické rezervy pečetil zblízka hlavou třetím gólem Lukšovský (0:3), a to za zisku všech tří potřebných bodů po dobrém výkonu a zcela zaslouženě.

AUTOR: J. BUMBA (LHE)