8.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2019-2020

--

Dobronín doma porazil rezervu Žďáru

28. M. Cink (p.) , 42. J. Smejkal , 67. J. Pospíchal - 8. B. Sláma
10

Žďár po skalpu Rapotic v minulém kole tentokrát stejným rozdílem prohrál na půdě Dobronína.

Domácí otočili skóre

Zápas začali lépe hosté. Během prvních 20 minut si vypracovali několik slibných šancí. Po jedné takové padl i jejich nakonec jediný gól v utkání který vstřelil Bohumír Sláma, když krásným lobem překonal domácího gólmana Kotrbu. Za několik málo minut stál sám před bránou Zdeněk Peňáz, ale ten jen bránu vysoko přestřelil. Domácí tým se do první šance dostal až ve 28. minutě, kdy ve vápně fauloval domácího Sedláčka hostující Růžička. K penaltě se postavil Michal Cink a v klidu poklidil. Tato branka domácí nakopla a začali se dostávat více do hry. Díky hostujícím chybám se dostávali i do několika slibných šancí. Ve 42. minutě, kdy po rohovém kopu hosté nedokázali dostat balón mimo jejich vápno se krásnou střelou trefil domácí Smejkal. Do kabin se šlo tedy za stavu 2:1 pro domácí.

Domácí přidali jeden gól navrch

Do druhého poločasu hosté vstoupili s tím, že nemají co ztratit a navázali na hru kterou jsme předváděli v prvních dvaceti minutách. Domácí tým se zatáhl a čekal jen na brejkové situace. I přes jasnou převahu se do žádné velké šance nedostali. V 67. minutě, kdy domácí kapitán Pospíchal získal balón na půlce a běželi 4 na 2 vyřešil situaci nakonec tím, že sám vystřelil a balón skončil v hostující síti. Zbytek zápasu už domácí byli jen zatažení a v klidu si došli pro vítězství 3:1.

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou B
Martin Sáblík, hráč: Zápas bych řekl, že z naší strany nepatřil mezi ty nejlepší. Místo toho aby jsme po 20 minutách vedli 2:0, tak jsme přestali hrát. Domácí dokázali zápas otočit a ve druhé půlce si v klidu došli pro 3 body. Musíme se poučit z chyb, kterých jsme udělali mnoho a doma porazit v dalším kole Herálec

TJ Jiskra Dobronín
P. Kotrba [-] - T. Sedláček [-] (84. M. Mikšíček [-] ) , P. Horáček [-] (90. J. Petruš [-] ) , J. Pospíchal [-] , L. Sedláček [-] , J. Smejkal [-] , M. Štefko [-] (79. M. Macek [-] ) , L. Laňka [-] , M. Hlávka [-] , M. Cink [-] , P. Novotný [-]

M. Sáblík [-] - J. Havlík [-] , L. Sláma [-] , B. Sláma [-] , R. Kunstmüller [-] (67. T. Palán [-] ) , D. Musil [-] , V. Frieb [-] , P. Machatka [-] (67. F. Potocký [-] ) , F. Růžička [-] , Z. Peňáz [-] , T. Peňáz [-]

ŽK: 39. P. Novotný - 40. T. Peňáz , 70. Z. Peňáz .
Hráči zápasu: J. Pospíchal .
Místo: Dobronín. Počet diváků: 120. Rozhodčí: Kubeš Petr - FOTR Jan, JIRSA Miloš.