13.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2019-2020

Šlágr kola mezi Fulnekem a Bílovcem ovládli hosté

18. P. Zagol - 60. M. Pěla , 62. P. Střelec
17

Fulnek doma přivítal Bílovec.

Fulnek se ujal vedení

Sobotní utkání třináctého kola krajského přeboru nám nabídlo souboj mezi Fulnekem, který v minulém kole prohrál v Pusté Polomi a mezi Bílovcem, který porazil Kobeřice. Nyní již k samotnému zápasu.

Ten byl poměrně vyrovnaný, což se dalo očekávat, vzhledem k tomu, že hrál druhý s prvním. První větší příležitost měl na kopačkách Bílovec, ale nedokázal ji proměnit. Zbytek poločasu už byl lepším týmem Fulnek, který měl více ze hry a také to přineslo vedoucí branku. V 18. minutě rozradostnil domácí fanoušky Pavel Zagol - 1:0. Postupem času se hra vyrovnávala a hosté si také vytvořili pár slibných šancí, ale brankou neskončili. První poločas tak dospěl do svého konce při jednogólovém vedení domácího Fulneku.

Bílovec zápas dvěma slepenými brankami otočil, červená karta po závěrečném hvizdu

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, kteří měli herní převahu. Snažili se dát druhou branku, ale nebylo jim vůbec přáno. A tak se ke slovu dostali hosté. V 60. minutě se dostal do obrovské příležitosti Pěla a procedil míč za záda Rozsypala - 1:1. Hned v zápětí, přesněji v 62. minutě, si domácí nepohlídali Střelce, který otočil vývoj zápasu. Od té chvíle byl na hřišti jen jeden tým. Domácí psychicky i fyzicky odpadli a nic si už v zápase nevytvořili. Na druhé straně si hosté vytvořili dvě velké tutovky, které však zázračně zlikvidoval Rozsypal. Do konce zápasu už branka nepadla a Bílovec si tak upevnil první pozici. Fulnek opět prohrál. Po závěrečném hvizdu neudržel nervy jediný střelec domácího týmu, Pavel Zagol. Ten se obrátil směrem k rozhodčímu se slovy "To si děláš ze mě srandu, kolik minut si nastavil?" (citace ze zápasu - pozn. redakce). Bude tak minimálně v příštím kole Fulneku chybět.

V příštím kole čeká Fulnek zápas v Břidličné. Bílovec hraje doma s Čeladnou.

Fotbal Fulnek
M. Rozsypal [-] - M. Kovář [-] (77. M. Houfek [-] ) , D. Seidler [-] (77. T. Mráz [-] ) , M. Zagol [-] (72. J. Stratil [-] ) - J. Špitalík [-] , J. Černín [-] , L. Stratil [-] , D. Rybařík [-] (86. L. Vašina [-] ) - L. Maléř [-] , P. Zagol [-] , P. Ďurica [-]

FC Bílovec
M. Nykš [-] - Z. Dresler [-] , M. Pěla [-] (84. O. Urbančik [-] ) , R. Melecký [-] (46. T. Socha [-] ) , M. Socha [-] , P. Střelec [-] , L. Černín [-] , M. Limanovský [-] , J. Bednář [-] , M. Mikuš [-] (61. J. Tomášek [-] ) , O. Cverna [-]

ŽK: 12. D. Seidler , 36. J. Špitalík , 63. L. Stratil , 71. P. Zagol , 78. D. Rybařík , 90. J. Černín - 71. T. Socha , 82. L. Černín . ČK: P. Zagol .
Hráči zápasu: M. Pěla .
Počet diváků: 517. Rozhodčí: ŠABACKÝ Filip - SLANÝ Jan, WAWRZYK Jiří.