13.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2019-2020

Ve vyrovnaném utkání porazily Dolní Datyně Český Těšín

17

Dolní Datyně doma přivítaly Český Těšín.

Bezbrankový první poločas

Sobotní utkání třináctého kola krajského přeboru nám nabídlo souboj mezi Dolními Datyněmi, které v minulém kole měli volno a mezi Českým Těšínem, který porazil Brušperk. Nyní již k samotnému zápasu.

Do něho vstoupili celkem dobře hosté z Českého Těšína. Předváděli dobrou kombinační hru a zároveň si připsali na konto i tutovky. V jedné se objevil Krucina, ale branku nedal. Latocha svou příležitost stejně jako jeho spoluhráč nevyužil a nepřetavil v branku. V dalším průběhu hry zahrávali domácí standardní situaci. K té se postavil Kodenko a orazítkoval břevno. První poločas přinesl hodně zajímavý fotbal, ale koření v podobě branek bohužel ne. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Dolní Datyně až napodruhé udrželi vedení

Do druhé poločasu domácí vystřídali a do hry naskočil Michal Cileček. Ten hru oživil a hned ve 47. minutě domácí skórovali po brance Gistingera - 1:0. Český Těšín i přes inkasovanou branku hrál svoji hru a na vyrovnání nemusel dlouho čekat. V 56. minutě se uvolnil Sebastián Zogata a opět se hrálo od začátku - 1:1. Hosté si vytvořili několik zajímavých šancí, kdy se dostávali do spousty přečíslení, ale vždy je zradila finální fáze a hráči Dolních Datyní jim vždy míč sebraly. Byl to typický zápas, ve kterém se čekalo na rozhodující branku. Ta přišla v 74. minutě, kdy překlopil misky vah na stranu domácích Jaworek - 2:1. Do konce zápasu již Český Těšín nedokázal vstřelit branku a zápas tak dospěl do svého konce. Dolní Datyně si připisují tři body. Český Těšín odjíždí s prázdnou.

V příštím kole čeká Dolní Datyně zápas v Hlubině. Český Těšín hraje doma s Bystřicí.