12.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2019-2020

10. A. Hubeňák (p.) , 32. P. Potůček , 78. T. Mrázek , 90. J. Frank - 61. V. Minařík (vl.) , 81. J. Černín
17

Pustá Polom doma přivítala Fulnek.

Pustá Polom se ujala dvoubrankového vedení

Nedělní zápas dvanáctého kola krajského přeboru nám nabídlo souboj mezi Pustou Polomí, která v minulém kole remizovala s Kobeřicemi a mezi Fulnekem, který porazil Čeladnou. Nyní již k samotnému utkání.

V něm ovládli první poločas jednoznačně domácí fotbalisté. Také se brzy ujali vedení. V 10. minutě měli příležitost skórovat z pokutového kopu. K tomu se postavil Hubeňák a vyzrál na Rozsypala - 1:0. Hosté sice hráli více kombinačně, ale v tomto bojovném utkání jim to moc nevycházelo. Pustá Polom hru zjednodušovala, což na Fulnek platilo a dostával se pod tlak. Další branka přišla po půl hodině hry. Ve 32. minutě se dostal k míči Potůček a poslal ho za záda brankáře Rozsypala, který podruhé v zápase kapituloval - 2:0. Do konce poločasu si domácí vytvořili další šance ke skórování, které však brankou neskončili, a tak se do šaten šlo za dvougólového vedení domácího celku.

Po dvou brankách na obou stranách

Druhý poločas se zase vyvedl více hostům, ale na body to nakonec přece jen nestačilo. Fulnek změnil do druhého poločasu rozestavení a styl hry. Pustou Polom zatlačil na jejich půlce a brzy se dočkal snížení. V 61. minutě si po střele nešťastně srazil míč do vlastní branky Minařík - 2:1. Hosté nadále svého soupeře přehrávali, ale vyrovnávací branku nevstřelili. Naopak hru hodně otevřeli, čehož v 78. minutě využil po brejku Mrázek a opět to bylo o dvě branky - 3:1. O tři minuty později se opět schylovalo k dramatu. V 81. minutě totiž procedil míč za záda Minaříka Černín - 3:2. V závěru přišlo několik žlutých karet. Hosté vrhli všechny své síly do útoku, ale jejich akce končili na dobré obraně. V úplném závěru, přesněji 93. minutě, pláchl hostům Frank a zpečetil vítězství svého týmu - 4:2. Pustá Polom si připisuje tři body. Fulnek potřetí v sezóně prohrál.

V příštím kole čeká Pustou Polom zápas v Čeladné. Fulnek hraje doma s Bílovcem.