15.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2019-2020

Dolní Datyně přetlačily Háj

14

Dolní Datyně doma přivítaly Háj ve Slezsku.

Dvě branky během úvodních sedmi minut

Středeční vložené patnácté kolo krajského přeboru nám nabídlo souboj mezi Dolními Datyněmi, které smolně prohrály v Oldřišově a mezi Hájem, který porazil Čeladnou. Nyní již k utkání.

To mělo náboj už od úvodních minut. V 6. minutě se dostali do vedení domácí, kdy hostující obrana zaspala a nechala po brejku volného Jaworka, který sám vstříc gólmanovi nezaváhal a poslal domácí do vedení – 1:0. To však dlouho nevydrželo. Hosté v 7. minutě vyrovnali. Lampa dostal míč mezi dva obránce a nacentroval na Eršila, který “koníkem“ dostal míč za brankovou čáru – 1:1. Další gól měl na kopačce Žurek, ale nedokázal doklepnout míč do branky. V další příležitosti se ocitl Vyležík, ale byl na tom podobně, jako jeho předchůdce. Hosté stále více tlačili na svého soupeře. Eršil hlavičkoval sám před brankou asi dva metry vedle. Do poločasu už ani jeden z celků neskóroval a do šaten se šlo za nerozhodného stavu.

Hostům neuznali branku, domácí dali dvě a zvítězili

Ve druhé půli byli opět lepší hosté. Ale bohužel jako v prvním poločase nedokázali dát branku. Ale když už ano, tak nebyla uznána. Míč dostal Háj do sítě, ale rozhodčí odpískal k údivu všech předchozí, nejspíš vymyšlený, faul na domácího hráče, a tak branka nebyla uznána. V 73. minutě naopak na druhé straně ano. Po sporném faulu se dostal Cenek před brankáře a prostřelil ho – 2:1. Domácí se tak ujali vedení a po zbytek zápasu si výsledek hlídali. Hosté svého soupeře zatlačili, ale nedostávali se do velkých šancí. Domácí hráli především na brejky. Po jednom takovém přišel faul. Po této standardní situaci se dostal míč k Balážovi, který ho uklidil pod břevno a bylo definitivně rozhodnuto – 3:1. Rozhodčí ukončil utkání a Dolní Datyně si přispaly první tři body v sezóně. Háj zkompletoval sbírku všech výsledků na venkovním hřišti, kdy nejprve remizoval, poté vyhrál a nyní prohrál.

Dolní Datyně čeká v příštím kole doma Bystřice. Háj hraje doma s Pustou Polomí.

TJ Háj ve Slezsku
Kamil Matěj, vedoucí: “Řeknu to jednoduše. Prohráli jsme vyhraný zápas. Protože tolik šancí, co jsme spálili… Navíc nám neuznali regulérní gól. Brzo jsme ho dostali, ale hned vzápětí jsme vyrovnali. Celý první poločas jsme měli takové tutovky, ale nedali nic tam nepadlo. Ve druhé půli se potvrdilo nedáš – dostaneš a když nám neuznali branku po vymyšleném faulu, tak se domácí dostali k brance po jasném faulu na našeho hráče, který by normální rozhodčí odpískal, ale tenhle to pustil a bylo z toho jejich vedení. Pro nás smolné utkání a bohužel, stalo se.“

TJ Havířov - Dolní Datyně
D. Stach [-] (46. J. Vasilko [-] ) - T. Kodenko [-] , T. Kaduch [-] , V. Masopust [-] (79. M. Cileček [-] ) , J. Cenek [-] , K. Rozsíval [-] , R. Baláž [-] , M. Jaworek [-] (66. D. Polášek [-] ) , D. Cileček [-] , T. Gistinger [-] (84. J. Greger [-] ) , A. Kučera [-]

M. Zouhar [-] - P. Uvíra [-] (58. L. Malcharek [-] ) , R. Keller [-] , P. Konvička [-] , Z. Eršil [-] , J. Lampa [-] , M. Vyležík [-] , T. Trupl [-] , P. Žůrek [-] (76. J. Toman [-] ) , A. Blažej [-] , V. Šimeček [-]

ŽK: 78. K. Rozsíval - 87. T. Trupl .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: Ochodek Jiří  - AR1: POTIOREK Aleš, AR2: ČUBA Daniel.