12.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2019-2020

Herálec zabral a porazil Moravec

12

Herálec konečně zabral a proti Moravci bere důležité vítězství.

První půle o gól víc domácí

Dopolední chmurné počasí vystřídala odpolední jasná obloha, a tak se hrálo na výborně připraveném trávníku za příjemného fotbalového počasí. S plány na tříbodový zisk to zrovna růžově nevypadalo ve třetí minutě. To šel do souboje Cach, trochu podklouzl a již nedokázal svést rovný hlavičkový souboj s vytáhlým Svobodou, ten tak předal míč na úplně volného M. Kachlíka, který postupoval téměř od poloviny hřiště vstříc Tichému, na hranici vápna vypálil a balon po křížné ráně zaplul k levé tyči, 3.minuta 0:1! Odčinit zaváhání chtěl Cach po průniku středem hřiště, narazil si s Boháčem, Toufar však stihl špičkou kopačky posunout na roh, po kterém si odražený míč našel Boháč, tvrdá rána mířila doprostřed Pokorného branky. Po ztrátě Uchytila jsme se štěstím odvrátili přihrávku za obranu, míč se však odrazil k M. Kachlíkovi, který mohl navýšit, výborným zákrokem mu to zneškodnil Tichý, akce však pokračovala a ke střele z vápna měl příležitost Červinka, jeho střelu do odkryté brány jsme srazili na roh. To pro nás již bylo dostatečné memento a začali jsme obléhat Pokorného svatyni. Moravec jsme zatlačili do hlubokého obranného bloku a soupeř se osvobozoval pouze pomocí odkopů k našim stoperům. Po pěkné kombinaci u lajny si navedl míč na střed Hamák, střela mířila těsně nad. V 10.minutě jsme dostali hostující zadáky pod tlak při rozehrávce, jeden z nich namazal přímo na střed Kovářovi, který si balon potáhl a když nevěděl, co s ním, tak vypálil. Střela před Pokorným mírně skočila, i tak se ale musí gólman červenat ještě dnes, protože k údivu všech ne příliš razantní projektil skončil v síti, 1:1! Když jsme nechali protihráčům prostor ke zdařilé kombinaci, běžel z boku na Tichého Svoboda, Cach ho stihl zakřižovat a míč sebral Tichý. Po autu se pěkně uvolnil Boháč a přihrával osamocenému Okurkovi, těžký kop z penalty mu nevyšel a bránu vůbec netrefil. I když jsme měli herní převahu, gólovky zahazovali hosté, tak jako když dostal pěkný pas za obranu M. Kachlík, zasekl dobíhajícímu Cachovi, ale na výborně chytajícího Tichého nevyzrál ani tentokrát. To byla na dlouhou dobu poslední návštěva našeho vápna a taktovku jsme svírali pevně v rukou my. Výborně předskočil obránce Bříza, do vápna vyslal Boháče, který byl v úhlu, a tak přihrával lépe postavenému Hamákovi, Toufar stihl přihrávce zabránit, ke střele se ještě dostal Bříza, Pokorný vyrazil na roh. Po dlouhém obehrávání vápna, kdy jsme se sice snažili dostat do zakončení, ale naráželi jsme na zahuštěnou obranu nebo nepřesnou finální fázi, přišla gólová lahůdka ve 34.minutě. Cach by si z fleku mohl stoupnout k rýsovacímu prknu, protože jakou kolmicí přes celou půlku hřiště našel Uchytila, to byla nádhera! Na výtečný pas si seběhl Uchytil a podél Pokorného otočil stav utkání, 2:1! Drželi jsme hru na zemi a přicházeli další šance. Dobře podržel balon u vápna Boháč a počkal na náběh Cacha, ten se dostal za obranu, byl však tísněn J. Kachlíkem, přesto jeho střela těsně minula branku. Po zajištění stoperů Burešem rozjel akci Kovář, vyměnil si balon s Hamákem a vytvořili tak palebnou pozici pro Okurku, pěknou ránu vytěsnil Pokorný na roh. S pohyblivým Kovářem měli středopolaři hostí velké problémy, když získal odražený balon a řítil se do rozhozené obrany, zastavil ho Červinka jen za cenu faulu. Z třiceti metrů střílel přes zeď Okurka, zařízení však netrefil. Že jsme z herní převahy nevytěžili další branku nás mohlo pořádně zamrzet krátce před poločasem. Pro faul si došel na půli hřiště Černý M., centr do vápna vracel před bránu Toufar, míč propadl na zadní tyč na zcela osamoceného M. Kachlíka, kterému sebral gól fantastickým zákrokem na poslední chvíli Tichý. Před odchodem do kabin jsme ještě pohladili oko diváka po sklepnutí Uchytila na Boháče, který mu famózní patičkou ihned balon vrátil, kapitán se sice prodral ke střele, ta však postrádala razanci, a tak se šlo do kabin po atraktivní první půli za jednobrankového náskoku.

Domácí přidali jeden gól navrch

Druhé dějství začalo průnikem Cacha, který si chtěl narazit s Břízou, balon však dostal na dlouhou nohu, a tak se ke střele dostal za ním stojící Kovář, slabší nohou mířil vedle. To bylo z toho zajímavějšího vše, co bylo k vidění, poté se dlouhou dobu nic nedělo. Tempo hry upadlo, vycházeli jsme především z dobře zabezpečené obrany, zřejmě na nás dolehla důležitost vítězství a místo toho, abychom se pokusili navýšit skóre, soustředili jsme se spíš na úkol neinkasovat. Na hřišti se začalo něco dít, až když klání mířilo k 70.minutě. Nejprve po faulu na Hamáka našel pěkným centrem na zadní tyči Okurka Bureše, obránce nedokázal procpat balon mezi tyčkou a Pokorným. Moravec si snížil šance na bodový zisk díky Toufarovi. Ten si pustil pusu na špacír, který však neměl dlouhého trvání, sotva začal, byl rázně ukončen. V momentě, kdy měli hosté výhodu volného kopu z poloviny hřiště, stoper okomentoval výkon hlavního sudího Kůrky, a protože si za komentář vysloužil žlutou již v prvním poločase, následoval červený kartonek a Moravec šel do desíti. Nutno uznat, že vyloučení bylo velmi přísné. Po ztrátě Suchého se hnal do protiútoku Juračka, Černý se nenechal rychlostně zahanbit a doprovodil ho až do vápna, kde směřovala přihrávka pouze na kopačky Kováře. Až na zaváhání v úvodu zápasu odehrál opět vynikající zápas Cach, po několikátém vyvezení míče si došel pro faul zhruba na třiceti metrech, technické zakončení Okurky nenadělalo Pokornému příliš velké starosti. Moravec se stěhoval před naší branku výhradně po faulech na polovině hřiště, volné přímé kopy však rozehrával soupeř nepřesně a mnohdy trefil našeho prvního hráče. Tak jako když si počkal na rozehrávku Veselský a ihned vyslal Hamáka, šli jsme do přečíslení 5 na 2. Krajní záložník ho bohužel vyřešil špatně, když potáhl balon k vápnu a pak přihrávkou našel pouze vracejícího se J. Kachlíka. Na druhou stranu tak pospíchal za balonem Kudiovský, Tichý si na něj počkal na rohu vápna a vysloužil si potlesk přihlížejících, když si špičkou kopačky přehodil balon nad hostujícím záložníkem, zpracoval na stehno a čapl do náruče. Pro přímák z dobré pozice si došel Bureš a sám se postavil k jeho exekuci, zároveň se hlasitě přihlásil o dalšího možného účastníka zápasů v rugby. Tak třeba se ještě dočká draftu od jednoho ze semifinalistů právě probíhajícího mistrovství světa, kop hodný spíše trefení rugbyového háčka letěl až nad ochrannou síť. Chuť si náš zadák spravil až při výkopu od vlastní branky, kdy se po něm již očekával vysoký nákop, šikovně ho prodloužil Hamák, Smolík jako poslední hráč trestuhodně promáchl a dravému Ptaszekovi stačil jeden dotyk ke zpracování a druhý ke střele, aby definitivně rozhodl o osudu utkání, 89.minuta 3:1! Vylepšit skóre ještě mohl v úplném závěru po akci Uchytila s Hamákem Suchý, i on se ocitl sám před Pokorným, že se má od Ptaszeka ještě hodně co učit ale předvedl při zakončení, kdy trefil pouze vyběhnuvšího gólmana.

TJ Sokol Herálec
Lucie Peňázová, vedoucí mužstva: Z brzké inkasované branky jsme se dokázali oklepat a ještě do poločasu vývoj utkání otočili. Kdyby však Moravec využil některou ze svých dalších gólových příležitostí, mohlo to vypadat jinak, poděkovat tak můžeme Tichému, který zavřel bránu. V první půli jsme předvedli dobrý výkon, fotbal se musel divákům líbit, po přestávce jsme na to bohužel nenavázali, když jsme se snažili hlavně neudělat chybu. Důležité vítězství nás drží v kontaktu s celky před námi, vždyť odstup mezi námi a sedmým týmem tabulky je šest bodů! Zabojovat o další body se pokusíme v neděli, kdy zajíždíme k utkání na půdu Měřína.

J. Tichý [-] - P. Hamák [-] , M. Boháč [-] (79. J. Slováček [-] ) , J. Bříza [-] (63. S. Suchý [-] ) , M. Kovář [-] (77. J. Ptaszek [-] ) , V. Uchytil [-] , F. Bureš [-] , P. Veselský [-] , O. Černý [-] , D. Okurka [-] , L. Cach [-]

TJ Moravec
Z. Pokorný [-] - J. Svoboda [-] (84. P. Kříž [-] ) , B. Chlubna [-] , M. Černý [-] (46. P. Štěpánek [-] ) , M. Kachlík [-] (61. P. Juračka [-] ) , J. Kachlík [-] , O. Hlushchenko [-] , P. Červinka [-] , T. Smolík [-] , T. Toufar [-] , F. Kudiovský [-]

ŽK: 86. L. Cach - 42. T. Toufar . ČK: 70. T. Toufar .
Hráči zápasu: V. Uchytil - M. Kachlík .
Místo: Herálec. Počet diváků: 150. Rozhodčí: Kůrka Jaroslav - DUŠOVSKÝ Jiří, KOCOUR Erik.