11.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2019-2020

--

--

Přestřelka v Želetavě dopadla lépe pro domácí

15

Po špatném prvním poločase hosté marně doháněly tříbrankové manko a domů jedou bez bodu.

Domácí vstřelili pět branek

Za pěkného, ale chladného počasí se začalo řádně zhurta. Cach sice rozjel útočnou akci kličkou stoperovi, přihrát někomu ze spoluhráčů se mu však nepodařilo a domácí šli do smrtícího brejku. Po lajně dostal výborný pas Čurda a stopeři ho stíhali marně, se zakončením navíc neměl problém, a tak to bylo ve 2. minutě 1:0! Odpověděli jsme bleskově, po rychlé kombinaci ve středu pole vyslal Kovář Veselského, ten postupoval až do vápna a předal Cachovi, jeho střela byla zblokována stejně jako pokus Hamáka. Z následného rohu se však již urodilo, odražený balon napálil sváteční střelec Slováček přesně do šibenice a bylo vyrovnáno, 5. minuta 1:1! Tento stav netrval dlouho, domácí kapitán Simandl poprvé ukázal svojí kvalitu, když prošel s balonem přes celou šíři a narýsoval skvělou kolmici za obranu, tu zachytil skluzem Bureš, balon se bohužel odrazil nadvakrát k protihráči, který posunul na osamoceného T. Vrbku a míč zapadl pod víko, 7. minuta 2:1! Tichý si poprvé sáhnul na balon až po pěkné ráně Simandla po přímáku ze třiceti metrů, náš gólman se pověsil do vzduchu a zabránil dalšímu inkasování. Jak je fotbal jednoduchý předvedli namlsaní domácí ve 12. minutě, při secvičeném autovém vhazování jsme propadli a pouze přihlíželi, jak Simandl napálil balon do vzdálenější šibenice, Tichý byl opět bez šance a stav se posunul ve 12. minutě na 3:1! Na to zareagoval trenér přeskupením řad, na stopera se vrátil Cach a Bureš putoval na beka, kde měl před sebou Veselského, na úplný hrot se vysunul Slováček. Opačnou kvalitu v zakončení než soupeř jsme předvedli po obloučku Kováře za obranu na rozběhnutého Veselského, přeškolený záložník našel ve vápně Slováčka, podruhé mu to však již ideálně nesedlo, akce pokračovala drzým průnikem Cacha, škoda jen, že si před zakončením pomohl faulem. Katastrofální úvod podtrhl Simandl v 19. minutě. Na tuto soutěž opravdu velice nadstandardní záložník nám dal dvě výstrahy, z kterých jsme si nevzali ponaučení, a tak přidal třetí pohlavek. Vzal míč na půli hřiště a prošel s ním až do vápna, naši hráči mu div nepřipravili přímo pod nohy červený koberec, s naprostou lehkostí a bleskurychle prošel okolo statických panáků v modrobílém, přihrál pod sebe na volného T. Vrbku a ten patičkou zvýšil na 4:1! Nebyl to pohlavek, ale rána pěstí a od té doby jsme zařadili na vyšší kvalitativní stupeň. Zareagovali jsme rychlým ťukesem Cacha se Slováčkem, za obranou se chystal do zakončení Bříza, špičkou odehrál na roh Vladeka. I domácí si nevzali ponaučení z prvního inkasování, tentokrát se odrazil balon po rohu k Cachovi a parádní volej zapadl za pravou tyč Partlovy branky, 30. minuta 4:2! Ihned po rozehrávce napadal dobře Slováček, Okurka postupoval až k vápnu a zakončení se otřelo o ruku bránícího hráče, těsně za vápnem jsme tak měli k dispozici přímák z luxusní pozice, Okurka mířil dobře, ale i domácí gólman se vytáhl a utaženou ránu k tyči vyrazil. Další šanci ke snížení jsme měli po dobré práci Uchytila a vysunutí Hamáka, na jeho centr nedoskočil Kovář, odražený balon netrefil Slováček a Veselskému scházel k zakončení krok, Partl stihl odkopnout. Když jsme dostávali Želetavu pod tlak, zbytečně jsme jí posadili zpět na koně. Rozehra se nepovedla hluboko v poli Tichému, na půli si počkal na balon Báňa, dobrým pasem za obranu našel M. Vrbku, střední záložník zkušeně obešel i Tichého a odrazil náš tlak, 35. minuta 5:2! Takže místo toho, abychom dali kontaktní gól, lacino jsme další darovali… Nadechnout jsme se mohli po akci Bureše po lajně, pod sebe přihrával na Okurku a krásná průnikovka vyzvala ke skórování Slováčka, závora v podobě Partla nám nedovolila skórovat. Těsně před půlí ztratil při rozvoji útočné akce míč Cach, Simandl vyslal po lajně Báňu a Jičínský byl úplně sám před Tichým, další gól již v naší síti neskončil, výtečný zákrok našeho gólmana byl tím posledním, co se v první půli událo

Hosté na vytoužený bod nedosáhli

O přestávce se zřejmě kabinou prohnala bouře a vlétli jsme na soupeře se vší parádou. Tichého výkop podcenil Vladeka, Slováček pěkně zalepil balon a ten se dostal až k Hamákovi, rychlý záložník neohroženě vlétl do vápna a napálil křížnou ránu přesně k tyči, 47. minuta 5:3! Poté šel do ostrého souboje Kovář z čehož těžil Uchytil, přešel přes dva bránící hráče, ve finálce si dal míč dál od nohy a Simandl ho stihl zakřižovat. Velké problémy dělaly domácím naše rohy, když zakončoval hlavou Černý, stínoval ještě před gólmanem Veselský, Partl však stihl plácnout nebezpečnou hlavičku mimo. Želetava se vlastně podívala na naší půli až po pěkném průniku po lajně, dobrý míč před bránu nezachytil Tichý a Černý se musel hodně natahovat, aby T. Vrbku vychýlil z ideální střelecké pozice, byla z toho pouze tyčka. Domácí mohli zřejmě definitivně rozhodnout, místo toho zadělali na drama. Pro faul si došel Kovář a před trestným kopem, kdy se čekalo na ošetření domácího hráče, použil tak trochu hokejový oddechový čas trenér Cach. Okurka si při exekuci nechal poradit a zahrál na zadní tyč skákavý balon, gólman vyrazil pouze před sebe, na místě byl dostatek dorážejících a nakonec Černý poslal hlavičku za brankovou čáru, 63. minuta 5:4! Želetava úplně odpadla a začala se strachovat o výsledek, již jsme dokázali účinně eliminovat Simandla, i když často jen za pomocí faulu. Srovnáno mohlo být vzápětí, Veselský si dobře pokryl odražený balon při obranné standardce, navíc viděl neúnavného Hamáka a vyslal ho samotného na branku, tomu bohužel v poslední chvíli míč trochu uskočil a ránu vytáhl gólman nad břevno. Jeden centr za druhým cpal po celý druhý poločas do ohně Cach, jeden takový propadl až na volného Hamáka na zadní tyči, v zakončení se ukvapil a z první branku neohrozil.  Ve vápně jsme vytvořili několik závarů, nejistý Partl nám dával vyraženými balony šance setrvávat před bránou soupeře, nic z toho však nebylo. V samém závěru jsme již otevřeli zadní vrátka, dvakrát šli hostující hráči sami na branku, nejprve zakončili mimo tři tyče, podruhé se perfektně vrátila po útočném rohu hned trojice našich hráčů a zmařila šanci střídajícího Malíka. Poslední šanci jsme měli po faulu na Suchého, na dobrý centr si naskakoval Cach, gólman mu však vzal míč z hlavy, a tak tři body zůstaly na domácím hřišti.

TJ Sokol Herálec
Lucie Peňázová, vedoucí mužstva: V soubojích se Želetavou vždy padá hodně branek, což se jen potvrdilo. V úvodu jsme nedokázali eliminovat největší hrozbu soupeře, vynikajícího Simandla, i když na to hráči byli upozorňováni. Litovat můžeme laciných obdržených branek, minimálně třikrát jsme protihráčům cestu ke skórování doslova vydláždili. Druhý poločas jsme byli jasně lepší, bod bychom si zasloužili, když dáme 4 góly venku a odjíždíme bez bodů, je to špatně. Nehrajeme však špatný fotbal, od utkání se Žďárem jdou výkony nahoru, tak to pojďme společně potvrdit v neděli, kdy přivítáme Moravec.