12.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2019-2020

--

--

Žirovnice si doma poradila s Chotěboří.

22

V Žirovnici jsme viděli vyrovnané utkání ovlivněné nucenými střídaní, které zápas ovlivnili a domácí Žirovnice porazila Chotěboř 2-1 a body zůstali doma.

Domácí rychle vedli o 2 branky.

Už ve 2. minutě hosté ztratili míč na útočné polovině a domácí zakončili ukázkový brejk, který uklidil do sítě domácí Vít Kučera. Už v 8. minutě se akce ze 2. minuty téměř opakovala a po obrovské chybě v defenzivě hostující Chotěboře zvýšil na 2-0 domácí Vodáček. Hostům se v 18. minutě zranil křídelník Bělovský, jehož absence byla velmi znát. Po chvíli museli hosté znovu střídat, zranil se i Neuvirt. Až do 35 minuty byla hra hostů nedůrazná a neúspěšná. Ve 39. minutě se řítil na Švece Hanousek, ale jeho střela se nevešla mezi tyče.

Chotěboř ve druhé půli tlačila, ale marně.

Po změně stran se hosté zlepšili.. a když ve 48. minutě Plíšek našel Somerauera bylo to rázem o gól. Ve zbytku druhé půle byla Chotěboř aktivnější, ale střely likvidoval skvělý Švec, nebo končili mimo branku domácích. Poslední největší šanci v 84. minutě měl Moravec, který hlavičkoval nad Žirovnickou branku.

FC Slavoj Žirovnice
Adam Vaš (obránce): První poločas vyšel lépe nám a od druhého začala tlačit Chotěboř. Měli jsme zase trochu i to štěstíčko a zápas jsme nakonec dotáhli do vítězného konce.

D. Švec [-] - V. Kučera [-] , V. Staněk [-] (63. T. Hřebecký [-] ) , K. Tolkner [-] , M. Kořínek [-] (52. J. Svoboda [-] ) , L. Dýnek [-] , M. Hřebecký [-] , V. Hadrava [-] , A. Vaš [-] , J. Vodáček [-] , T. Knotek [-]