--

--

Jakub Chleboun rozhodl o výhře Ústí nad Orlicí

16

Boleslavskému béčku nepomohla v Ústí nad Orlicí ani pomoc střelce Tomáše Wágnera. Domácí zvítězili po dvou brankách exligisty Jakuba Chlebouna 2:1

Převaha Boleslavi bez efektu

Za hosty nastoupil renomovaný ligový střelec Tomáš Wágner, ale proti dobře hrající obraně se neprosadil, hodně se rozčiloval, diskutoval a v poločase zůstal v kabině. Boleslav měla častěji míč na kopačkách, ovšem před branku se dostávala jen velmi sporadicky. V 18. minutě tak udeřili domácí, před vápnem zprava byl faulován Nágl, nákop Langera odvrátila obrana jen před Jakuba Chlebouna, jenž z 8 metrů prostřelil brankáře – 1:0. Po gólu hostující tým zvýšil aktivitu, před pokutovým územím Jiskry, ale jeho hráči nic zvláštního nevymysleli. Mnohem nebezpečnější byly protiakce Ústí, tažené většinou po levé straně velmi dobře hrajícím Habrmanem. Po jeho centru v 21. minutě hlavičkoval těsně mimo Mayer. Největší příležitost hostů se zrodila v 37. minutě, kdy pěkně kopnutý přímý kop hlavičkoval Tataev do břevna.

Druhý poločas začal pro Ústí špatně, v 50. minutě po zbytečném rohu se prosadil hlavou nikým nekrytý vysoký Jan Král – 1:1. Po tomto gólu se hosté uklidnili, zvolnili a na herní výpadek brzy doplatili. Hned po rozehrávce mohl hlavou skórovat Falta, ale centr Langera poslal těsně vedle. Několik pěkných průniků předvedl Habrman, po přihrávce Nágla pálil z úhlu do brankáře Mayer. Rozhodující akce zápasu přišla v 68. minutě, kdy se po levém křídle prodral do vápna Nágl, přesným centrem našel Jakuba Chlebouna a ten krásnou hlavičkou do protipohybu brankáře rozjásal tribunu – 2:1. V 80. minutě ještě Habrman parádně vysunul za obranu Pazderu, ale toho skvěle vychytal boleslavský brankář Mikulec. V nervózním závěru domácí borci cenné a hlavně zasloužené vítězství uhájili.