--

Motorlet zdolal Admiru 1:0, rozhodlo podklouznutí gólmana

26. A. Fotr
26

V pražském derby se diváci dočkali jediné branky po chybě gólmana hostů. Domácí poté odolali i s pomocí břevna tlaku Admiry a získlali tři body.

Chyba brankáře Admiry

V sestavě Motorletu opět nechyběl exreprezentant Jan Rajnoch. První polovina utkání začala opatrně z obou stran. Hra se odehrávala převážně mezi vápny a byla plná osobních soubojů. Ve 26. minutě měli balón na kopačkách hráči hostující Admiry. Míč doputoval až k brankáři Martinu Jungrovi, který na mokrém trávníku nešťastně podklouznul a míč po odrazu od tyče pohodlně uklidil do odryté branky Adam Fotr, 1:0 pro Motorlet. Svěřenci trenér Martina Poustky se po šťastné vedoucí brance zaměřili na obranu. Do konce poločasu už jiná zajímavá akce k vidění nebyla, byl k vidění spíše boj, než hra. Do kabin tak odcházeli domácí s jednobrankovým náskokem.

Admira nedokázala srovnat

Ve druhé půli si hosté vytvořili převahu, častěji drželi míč a hrálo se většinu času na polovině domácího Motorletu, který se ale mohl opřít o dobře fungující obranu v čele se skvělým exslávistou Karlem Hrubešem v brance. Nejblíže ke vstřelení branky byl sniper hostů Zahálky, který jako jediný dokázal Hrubeše překonat, ale jeho střelu zastavilo břevno. V dalších šancích na skvělém domácím gólmanovi pohořeli Pavlata a Douděra. Domácí tak uhájili své vedení až do závěrečného hvizdu a mohou tak slavit vydřené a Karlem Hrubešem vychytané tři body. Motorlet díky výhře přeskočil Admiru v tabulce.

Zdroj: Oficiální web FK Admira PrahaOficiální web SK Motorlet Praha

Redakčně upraveno.

FK Motorlet Praha
Martin Poustka - trenér: Fotbal trpěl. Samozřejmě pragmaticky musím brát, že každý bod se počítá a pro kluky to znamená i nějakou prémii. Bodový zisk je dobrý, zvýrazní i pocit dobrého fungování v kabině. Díky terénu a chybě Jungra jsme dostali v podstatě dárek a dokázali jsme ho zodpovědným ale i šťastným výkonem rozbalit. Na konci zápasu jsme mohli slavit vítězství 1:0, ale když se poohlédnu za zápasem, tak jsme si vlastně nevytvořili žádnou výraznou brankovou příležitost, podobně na tom byl i soupeř. Podle mého to byla vysoká hra nízké úrovně. To tu mohli lidi dnes vidět.

FK Admira Praha
František Peřina - trenér: Pro nás nešťastný zápas. V první půli jsme dostali smolný gól. Ve druhé půli jsme už ale byli zřetelně lepším týmem, domácí jsme k ničemu nepustili. Klukům nemůžu nic vytknout. Bojovali, dřeli, v soubojích byli důraznější. Jen jsme neměli štěstí. Všechno rozhodla chyba našeho brankáře už ve 26. minutě. Z toho, co se mu před brankou stalo, se nemůžu pořád vzpamatovat. Jak nám v jiných zápasech štěstí popřálo, tak tentokrát ho měl na své straně Motorlet.

K. Hrubeš [-] - A. Fotr [-] , D. Scharf [-] (82. I. Pecha [-] ) , D. Radosta [-] (62. J. Hauer [-] ) , M. Čepelák [-] , O. Badocha [-] (78. M. Filip [-] ) , D. Dvorský [-] , J. Rajnoch [-] , J. Suk [-] , R. Žaloudek [-] , J. Vojta [-] (90. O. Měska [-] )

M. Jungr [-] - M. Horák [-] , Š. Zahálka [-] , P. Eliáš [-] (62. M. Radimský [-] ) , M. Douděra [-] (71. J. Kurek [-] ) , T. Majer [-] (53. J. Panýrek [-] ) , O. Vosický [-] , M. Čácha [-] , J. Martinic [-] , M. Fric [-] , O. Herc [-] (79. T. Pavlata [-] )

ŽK: 16. J. Suk , 55. J. Vojta , 86. K. Hrubeš - 40. T. Majer , 55. O. Vosický , 62. J. Martinic .
Hráči zápasu: K. Hrubeš , A. Fotr .
Počet diváků: 320. Rozhodčí: Radina Marek - ŠVAGR Tomáš, LAFEK David.