--

18

Žďárští díky dvěma brankám ve druhém poločase berou první body v sezóně.

V první půli branka nepadla

Utkání se začalo hned od začátku šancemi na obou stranách. V 7. minutě domácí Bajer mířil po centru zprava z malého vápna hlavou nad. Ve stejné situaci se ocitl po centru Sodomky v 11. minutě hlavičkující Kovář. Poté si vzal slovo Lubor Trojánek, kterého střela z dvaceti metrů nejprve mířila ve 20. minutě do tyče, aby ve 23. minutě jeho levačka jen těsně minula pravou tyč brankáře Konráda. Poté se domácí dvakrát dostali do bezprostřední blízkosti Jíchovy branky, ale hostující brankář podržel svůj tým. Závěr poločasu patřil opět žďárským barvám. Nejprve střílel ve 41. minutě těsně levé tyče v prvním poločase aktivní Lubor Trojánek, aby v poslední minutě prvního dějství prověřil pozornost Konráda nebezpečnou střelou Sodomka.

Hosté po pauze rozhodli

Druhý poločas začali aktivněji hosté. V 52. minutě prováhal svoji šanci Janů a v 60. minutě v jasné šanci zahodil tutovku Kovář. V 67. minutě se již skóre poprvé měnilo. To Janů zakončil svoji akci střelou na vzdálenější tyč - 0:1. Poté se dostali ke slovu také domácí, ale Jícha jejich dvě velké šance bravurně zneškodnil. Hosté v závěru hrozili z rychlých brejků. Po nevyužitých šancích Lubora Trojánka a Henzla se po prokombinování až do prázdné branky trefil v 92. minutě Sodomka - 0:2 a rozhodl, že se všechny body stěhují zaslouženě do Žďáru.

Polná hraje v dalším kole doma se Ždírcem. Žďár hostí Tasovice.

Slavoj Polná
Michal Lovětínský (trenér): Viděli jsme vyrovnané utkání. Doplatili jsme na naši neschopnost dát branku.

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
Petr Nedvěd (trenér): Oba gólmani si zachytali. Jsem rád, že jsme protrhli střeleckou smůlu a trochu si tak zlepšili náladu po nepovedeném vstupu do soutěže.

L. Konrád [-] - Š. Rod [-] (46. D. Voráč [-] ) , J. Klíma [-] , M. Šerý [-] , J. Bajer [-] , J. Urbánek [-] , V. Haala [-] (77. T. Vrba [-] ) , M. Pecina [-] , J. Holub [-] , F. Sobotka [-] , M. Šimek [-] (86. P. Trombelli [-] )

T. Jícha [-] - T. Vokoun [-] (77. S. Švoma [-] ) , J. Henzl [-] , R. Sodomka [-] , T. Janů [-] (88. J. Havlík [-] ) , V. Lukáš [-] , L. Trojánek [-] , T. Trojánek [-] , Č. Vitásek [-] , J. Šindelka [-] , F. Kovář [-]

ŽK: 32. V. Haala , 37. J. Bajer , 75. M. Šimek , 90. J. Urbánek - 80. R. Sodomka , 90. L. Trojánek .
Hráči zápasu: M. Šerý - R. Sodomka , Č. Vitásek .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: POSPÍŠIL Pavel - GREČMAL Michal, MÜLLER Jiří.