--

Velká Bíteš bere tři body

47. R. Novotný , 52. R. Novotný (p.) , 79. R. Novotný
15

Tři góly ve druhém poločase zajistili Velké Bíteši tři body. O všechny se postaral Novotný.

V první půli branka nepadla

První poločas příliš fotbalové krásy nepobral a tři stovky diváků sledoval především boj ve středu pole. Jedinou větší příležitost měl Mikeš, ale jeho střelu vyškrábl Kříž na rohový kop.

Hosté po pauze rozhodli

Hosté po přestávce začali trestat chyby domácích. Ve 47. minutě našel Merdita Novotného a ten otevřel skóre - 0:1. V 51. minutě viděl červenou kartu domácí brankář Kříž a Novotný si s exekucí pokutového kopu věděl rady - 0:2. Novotný se dočkal hattricku v 79. minutě, kdy se radoval po rychlém brejku a přečíslení domácí obrany - 0:3. Hosté už si poté vedení v poklidu pohlídali.

Humpolec jede v dalším kole na hřiště Startu Brno. Velká Bíteš hraje ve Žďáře.

AFC Humpolec
Ján Kubík (trenér): První poločas byl vyrovnaný. Po přestávce jsme dvakrát rychle inkasovali. Naše chyby se pořád kolem dokola opakují.

FC PBS Velká Bíteš
Marek Zúbek (trenér): Navázali jsme na domácí zápas s Lanžhotem. Plnili jsme, co jsme si řekli a šli jsme si pro tři body. Utkání hodně ovlivnilo vyloučení domácího gólmana a z toho pramenící penalta.

T. Kříž [-] - D. Šerý [-] (62. L. Havel [-] ) , I. Ujčík [-] (76. P. Štěpán [-] ) , J. Pešek [-] , D. Alt [-] (56. M. Havel [-] ) , T. Kopic [-] , J. Málek [-] , O. Svoboda [-] , J. Pikl [-] , R. Dalík [-] , J. Skryja [-] (52. R. Matějka [-] )

M. Pelán [-] - F. Kuldan [-] , M. Hošek [-] (90. P. Horák [-] ) , T. Mrňa [-] - M. Knos [-] , P. Loup [-] (86. T. Loup [-] ) , M. Zúbek [-] , A. Merdita [-] (87. J. Jakeš [-] ) , M. Špánek [-] - R. Novotný [-] , M. Mikeš [-]

ŽK: 27. I. Ujčík , 63. J. Málek - 75. M. Špánek . ČK: 51. T. Kříž .
Hráči zápasu: R. Novotný , M. Špánek .
Počet diváků: 290. Rozhodčí: Hovorka Miroslav - POLÁK Jiří, BĚLÁK Marek.