--

--

Zlínu se nedaří

16

Zlínské juniorce se v MSFL nedaří. Mladí ševci nastoupili na Letné proti Petřkovicím, ale bohužel ani zde nedokázali vstřelit branku a odešli opět poraženi.

Důležitá neproměněná šance

„Bohužel se nám nedaří a plácáme se v tom. Na hřišti dřeme, ale nepředvádíme žádnou kvalitu. I když jsme sami před brankářem, stejně nevystřelíme. Tohle nás brzdí. Soupeře netrápíme tak, jak bych si představoval,“ smutní kouč Fastavu Jan Jelínek.

Ševci bez posil z ligového áčka drželi bezbrankový stav třicet minut. Pak se prosadil hostující Tomšů a na tahu byli domácí.

„Zápas se lámal za stavu 0:1. V závěru první půle jsme šli do vyložené šance, ale Martin Mlýnek místo zakončení volil přihrávku na spoluhráče. Kdybychom skóre srovnali, zápas by byl pořád hratelný. Bohužel branka nepřišla,“ posteskl si Jelínek.

Pojištění náskoku

Zlínští fotbalisté se ve druhé půli snažili, byli aktivní, ale zkušeně hrající Petřkovice potrestaly další chyby protivníka a nakonec zápas v klidu dovedly do vítězného konce. Na 2:0 upravil z rychlého protiútoku Moučka.

Domácí kouč Jelínek za nepříznivého stavu měnil rozestavení, na trávník ze střídačky poslal další ofenzivní hráče, Odra ale náskok uhájila. V závěru se navíc ještě trefil Tomšů a bylo hotovo.

Fastav mohl porážku na konci alespoň zmírnit, ale Košák prázdnou branku netrefil. „Nevím, jestli jsme byli horší o tři branky, každopádně soupeř vyhrál zaslouženě,“ uznal Jelínek.

Zlínští fotbalisté, kteří jsou předposlední a mají na své kontě šest porážek za sebou, se v dalším kole představí na půdě třetího Frýdku-Místku. Naopak Odra Petřkovice, která je  sedmá, přivítá poslední Dolní Benešov.

FC TRINITY Zlín B
Jan Jelínek - Trenér Zlína B: Bohužel se nám nedaří a plácáme se v tom. Na hřišti dřeme, ale nepředvádíme žádnou kvalitu. I když jsme sami před brankářem, stejně nevystřelíme. Tohle nás brzdí. Soupeře netrápíme tak, jak bych si představoval. Zápas se lámal za stavu 0:1. V závěru první půle jsme šli do vyložené šance, ale Martin Mlýnek místo zakončení volil přihrávku na spoluhráče. Kdybychom skóre srovnali, zápas by byl pořád hratelný. Bohužel branka nepřišla. Nevím, jestli jsme byli horší o tři branky, každopádně soupeř vyhrál zaslouženě.

J. Šiška [-] - J. Hellebrand [-] (82. F. Němeček [-] ) , M. Nečas [-] , P. Pejša [-] (71. D. Tkáč [-] ) , P. Červenka [-] (78. P. Šiška [-] ) , J. Pafka [-] , M. Mlýnek [-] , V. Gettler [-] , M. Váňa [-] (35. T. Uhřík [-] ) , F. Košák [-] , J. Kolář [-]