--

--

--

11

Prvním soupeřem v novém ročníku Moravskoslezské ligy na domácím trávníku bylo jedno z nejúspěšnějších mužstev historie MSFL, fotbalisté Uničova.

A hosté ani tentokrát nezůstali nic dlužni své pověsti. Konzolidovaný celek byl pro domácí, kteří představili ve své sestavě nové hráče – Lasáka, Behana, Gomolu a Trajkovského – těžkým soustem. Uničovští od úvodního hvizdu roztočili útočný kolotoč na plné obrátky. V 9. minutě pálil Vichta ještě těsně nad. Podobně skončila ve 13. minutě akce Vichty zakončená dělovkou Hapala.

Ve 25. minutě našel centrovaný balón Koutka nabíhajícího Komendu a jeho ukázková hlavička poslala hosty do vedení – 0:1.

Domácí však na tento úder přišli s rychlou odpovědí. Ve 27. minutě prošel obranou hostů Haas a jeho nadýchaný centr proměnil Blahuta parádní hlavičkou ve vyrovnávací gól – 1:1.  Ve 31. minutě byli domácí blízko dalšímu gólu, hlavička Gomoly po brejku Býmy však těsně minula cíl. V závěru poločasu už diváci gól neviděli ani po dalších hlavičkách Komendy ve 41. minutě a Gomoly o minutu později.

Zlepšený výkon hostů

Po změně stran hosté pořádně „přitopili“ pod kotlem. V 53. minutě připravil Lasák skvělým zákrokem o gólovou radost Komendu. V 58. minutě stačil Lasák ještě vyrazit střelu Vichty, ale proti dorážce Komendy už byl bezmocný – 1:2.

V závěrečné půlhodině držel naděje na bodový zisk domácích brankář Lasák. Parádními zákroky připravil o gólovou radost postupně Komendu v 61. minutě, Ambrozka v 72. minutě v 76. minutě. Nevídaným zákrokem se zaskvěl i při likvidaci sóla Krče v 79. minutě.

Domácí se kýženého, vyrovnávacího gólu nedočkali ani po pohledné střele Behana a tak se z vítězství radovali hosté. Dolnobenešovští však svým výkonem naznačili, že až si „nová sestava“ sedne jsou bodové naděje v dalších zápasech reálné!

autor: Petr Krömer

FC Dolní Benešov
Dominik Kroupat - trenér Dolního Benešova: První poločas nám vyšel, byli jsme herně kompaktní a s kvalitním soupeřem jsme hráli vyrovnanou partii. Ve 2. poločase nás soupeř přehrál, my jsme už na náš výkon nenavázali. Mužstvo však ukázalo své ambice, jedeme dál.

SK Uničov
Dušan Žmolík - trenér Uničova: Bylo to těžké, kvalitní utkání. Náš výkon však v 1. poločase nebyl dobrý, naštěstí se to po změně stran výrazně zlepšilo. Vytvořili jsme si řadu gólových šancí, velkou překážkou pro nás byl domácí gólman. Dosáhli jsme vítězství, které má velkou cenu.

K. Lasák [-] - T. Gomola [-] , A. Karčmář [-] , O. Haas [-] , T. Gebauer [-] , M. Pecuch [-] , M. Blahuta [-] , T. Moravec [-] , Z. Behan [-] , J. Romaněnko [-] , J. Býma [-]