16.kolo, Plzeňský | Plzeň - Jih | Okresní přebor , 2018-2019

--

Utkání chudé na góly rozhodl až v 54. minutě jedinou brankou zápasu domácí Brož

54. O. Brož
9

Vstiš přijel na hřiště Lužan s tím, že potřebuje už konečně vyhrát, protože na jaře neuhrál ještě ani bod a při pohledu na tabulku nemůže být nikdo v týmu klidný. Ve stejné pozici byly i Lužany, ale měly přeci jenom více bodů nahraných z podzimu. Lužany byly nakonec i ten šťastnější tým, který si ze zápasu ukousl tížené tři body

Čekání na gól

Jediný zápas, který se hrál až v neděli, byl ten mezi TJ Sokol Lužany a TJ Družstevník Vstiš. Utkaly se tak dva týmy z dolní poloviny tabulky. Lépe na tom jsou však domácí. Od začátku zápasu se dalo předpokládat, že budou mít oba týmy velké problémy s balónem, protože Lužanský trávník delší dobu nepocítil vláhu vody a tomu i odpovídal špatný terén. Hrbolaté hřiště dělalo již od začátku zápasu oběma mužstvům velké problémy při zpracování a nahrávkách na jakoukoliv vzdálenost, protože se míč vždy rozeskákal. Térenu odpovídala i předváděná hra v první poločase. O něco lepším týmem byl určité domácí kádr, ale o nějaké drtivé převaze se mluvit nedá. Lužany se snažily útočit a Vstiš se naopak snažil poctivě bránit a občas vyrazit do brejku. Postupem času si Lužany vypracovaly pár slibných šancí, ale žádná z ních nebyla, jak se říká, tutová. Když už měla přijít fináůní přihrávka z kopačky domácího borce, míč odskočil a z případného nebezpečného centru byl balón do rukou hostujícího brankaře. Domácí to zkoušeli i střelami z větší vzdálenosti, ale když už střela našla místo mezi tři tyče, neměla takovou razanci a umístění, aby si s ní v klidu neporadil hostující Ondřich v brance. Hosté se však pouze bránili a k ohrožení branky domácích nedocházelo. Jejich brejky byly přerušeny domácí obranou a o jedinělá střela našla právě v klidu stojícího Fuchse v brance domácích. Gól tedy v prvních 45. minutách nepadl a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu - 0:0!

Brož z Lužan chtěl všechny body nechat doma

Přestože ani jeden tým v prvním poločase nepředváděl oslnivou hru, nesáhl ani jeden trenér v poločase k případnému střídání a na hříště po pauze vyběhly dvě úplně stejné jedenáctky. To byl asi i ten důvod, proč tempo hry a předváděná kvalita z prvního poločasu byla vidět i ve druhém poločase. Ve druhém poločase mírně polevili i domácí a tak to byl přesně ten zápas, kdy oba týmy čekají na to, zdali si sooupeř dokáže vytvořit skvělou šanci, tu promění, anebo zápas skončí remízou a o bodech budou rozhodovat pokutové kopy. Vyčkávací taktika netrvala dlouho. Běžela 54. minuta a domácí Brož se rozhodl, že potěší alepsoň jednou domácí fanoušky. Po nakopnutém balónu ze středu hřiště se míč dostal po sklepnutí právě k noze domácího Brože a ten míč z první poslal levou nohou k tyči. Brankař Ondřich se pouze za balónem podíval, ale nemohl již nic dělat. Jetli v prvním poločasu bylo k vidění pár šancí, v druhém jich bylo jako šafránu a při pohledu na hru bylo čím dál tím víc jasné, že Lužany těsnou výhru udrží a Vstiš si tedy připíše třetí prohru na jaře, ikdyž to byla ta nejtěsnější možná. Hosté se v úplným závěru ještě rozhodli pro dvojí střídání ve snaze, že by třeba nové koně s vývojem zápasu ještě něco udělali, ale nestalo se tak a rozhodčí ukončil zápas, ve kterém Lužany porazily Družstevník Vstiš!

Připravujeme doplnění reportu očima týmu hostů!

TJ Sokol Lužany
Rýmus - vedoucí mužstva: Dnes to byl zápas o tom, kdo vstřelí první gól, ten bude brát všechny body a my jsme byli ti šťastnější. Ve finále to mohlo skončit klidně i remízou a o bodech mohly rozhodnout až pokutové kopy

R. Fuchs [-] - O. Brož [-] (86. K. Naxera [-] ) , P. Pecháček [-] , M. Hořký [-] , M. Rath [-] (73. M. Hřebec [-] ) , J. Pecl [-] , A. Hajžman [-] (75. M. Toma [-] ) , L. Janeček [-] , T. Kutka [-] , O. Skála [-] , J. Grassl [-]