26.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

Hlubina porazila oslabený Šenov

10

Šenov se doma utkal s Hlubinou. První vzájemné utkání skončilo výhrou Hlubiny.

Hosté dali tři branky, domácí hráli od patnácté minuty v deseti

Zápas skoro o všechno. Pokud se chce Šenov udržet v krajském přeboru, tak musí bezpodmínečně získávat body. To se jim však bohužel v tomto zápase nepodařilo. Utkání začalo lépe pro hosty z Hlubiny. Ti se ujali vedení již ve 13. minutě. K míči se dostal Hanauer a nedal brankáři šanci – 0:1. V 15. minutě přišlo pro domácí velké oslabení. Po faulu na Svobodu, který neudržel nervy na uzdě, byla udělena červená karta. Již zmíněný Lukáš Svoboda se rychle postavil na nohy a namířil si to přímo k faulujícímu hráči, kterého podle zápisu úmyslně a prudce udeřil do hlavy. Po obdržené kartě ještě slovně urážel hlavního rozhodčího. Nekoncentrovanost domácích dokázali hosté využít. K míči se dostal Sasko a navýšil hostům vedení – 0:2. Šenov se ani v deseti nevzdal. Soupeře v některých momentech i přehrával. Ke gólu to však nevedlo. V závěru půle tak dokázali hosté ještě navýšit skóre. Ve 41. minutě se trefil Adam Procházka – 0:3. Do konce poločasu se toho už více nestalo.

Šenov pouze snížil, hosté zahodili penaltu

Druhá půle zastihla v lepším rozpoložení oslabený Šenov. Hosté už přestávali hrát a mysleli si, že utkání dohrají v pohodě. Tu jim narušil již v 50. minutě Bernatík, který dokázal snížit – 1:3. Domácí měli lepší okamžiky než Hlubina. Snažili se hrát směrem dopředu, ale šlo vidět, že jim ten jeden hráč scházel. Šenov ale mohl ještě jednou inkasovat. Rozhodčí nakonec odpískal proti domácímu celku penaltu. Tu však bravůrně chytil Szarowski. Šenov si už do konce utkání moc šancí nevytvořil, a to se dá říci i o hráčích Hlubiny. Zápas se poté již dohrával a skončil výhrou hostí. Šenov se i nadále nachází na posledním místě tabulky. Hlubina je dvanáctá.

SK Šenov
Libor Král, vedoucí mužstva: “Sezónu už jen dohráváme. Teď se už spíše zaměřujeme na nový ročník. Koho udržíme atd. Nehrajeme špatně, to klukům nemůžu upřít, ale dostali jsme smolné dva góly. Pak už se to s námi vezlo. Nemám víc, co bych k tomu dodal.“

TJ Unie Hlubina
Jan Krčmařík, hráč: “Po skvělém prvním poločase přišel trochu útlum. Ze začátku, kdy už Šenov neměl co ztratit, jsme my hráli na brejky, ze kterých jsme ve druhém poločase mohli dát snad šest branek, ale bohužel žádná z velkých šancí gólem neskončila. Šenov tam měl taky dobré momenty i v deseti, ale víc než na snížení to nestačilo. Za mě dobré tři body do tabulky a doufám, že doma ty body potvrdíme.“