26.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Dohrávka byla divoká, DK rozhodla o kontumaci

13. M. Richtár (p.) , 24. D. Kožík , 37. J. Dziža - 3. L. Mohyla , 21. L. Mohyla
10

Stará Bělá doma hostila v odloženém zápase Břidličnou. Nikdo předem nevěděl, co se v zápase stane.

První půle skončila lépe pro domácí tým

Úvod zápasu a ani jeho průběh nenasvědčoval tomu, co se stane v závěru zápasu. Start vyšel lépe hostům z Břidličné. Již ve 3. minutě se dostal ke střele Mohyla a nezaváhal – 0:1. Hrálo se nahoru dolů. Ve 13. minutě přišlo vyrovnání. Mohylovi se zamotal míč pod nohama a následně nešťastně fauloval ve vápně. K penaltě se postavil Richtár a s klidem ji proměnil – 1:1. Nadále i přes velké vedro a nekvalitní terén Starobělského hřiště se hrálo v poměrně vysokém tempu. Ve 21. minutě šli opět hosté do vedení. A opět u toho byl Mohyla a svou příležitost zužitkoval – 1:2. Hostům však vedení moc dlouho nevydrželo a opět ho ztratili. Ve 24. minutě zahrávají domácí na polovině hřiště autové vhazování. Neskutečně dlouhý aut, asi přes čtyřicet metrů, se dostal do vápna přímo na hlavu Kožíka, který ho jen prodlužoval a překonal Žifčáka – 2:2. Hra se poté trochu uklidnila a aktivita upadala na obou stranách. Přece jen se ale domácí dočkali otočení skóre. Ve 37. minutě špatně rozehrál hostující stoper. Jeho přihrávku vystihl Dziža a z úniku, kdy šel sám na Žifčáka, tak ho dokázal prostřelit – 3:2. Více se toho už v první půli neudálo.

Druhá půle gól nepřinesla, to nejdivočejší se stalo v úplném závěru

Břidličná do druhé půle změnila svůj styl hry a domácí totálně zaskočila. Ti se jen těžko bránili a hosté byli na koni. Bohužel žádnou ze svých šancí nedokázali proměnit. Při jedné velké však nastřelil pouze tyč. Stará Bělá se do útoku dostávala jen sporadicky. Byl to totálně jiný fotbal, než v prvním poločase. Hosté se dostali ještě do jedné nebezpečné šance, kdy se jeden z hráčů dostal do samostatného úniku, ale nedokázal Ducháčka prostřelit. Domácí nakonec zahrozili ze dvou nebezpečných brejkových situací, ale také z toho nic nebylo. Zápas se chýlil pomalu ke konci. Domácí začali hru kouskovat. Zdržovali, co se jen dalo. Při jednom se to ale vše zvrtlo. Situaci nám popsal hráč Břidličné, Marcel Cudrák (Ohlasy k zápasu): “Při snaze našeho stopera rychle rozehrát se domácí hráč snažil zdržovat. Následně se to vyhrotilo v nějaké to tahání. Bohužel se do toho vložil náš gólman a snažil se hostujícího hráče odtáhnout, ale bohužel hodně za hranou. Žádné údery nebo pěsti ale nepadly. Bohužel asi ve vteřině na hřiště vlétlo snad deset fanoušků a začalo naše hráče polévat pivem, a dokonce ještě jednoho udeřili pěstí. Zápas byl předčasně ukončen.“ Rozhodčí neměl jinou možnost a zápas tak předčasně ukončil, i když už běžela 90. minuta utkání a domácí družina byla blízko k důležitým třem bodům v zápase. Zápis byl předán k disciplinární komisi, která dnes (6.6.) rozhodla. Stará Bělá porušila povinnost pořádajícího klubu dle DŘ FAČR § 65/2a a bude muset zaplatit pokutu ve výši deseti tisíc korun. Takřka za vše může vděčit svým “fanouškům“. Zápas byl samozřejmě kontumován ve prospěch Břidličné.

TJ Břidličná
Marcel Cudrák, hráč: “Vložený zápas v úporném vedru na katastrofálním hřišti, které opravdu domácím nezávidím. Začali jsme dobře a hned jsme vedli. Pak hosté vyrovnali z penalty. My jsme naštěstí brzo zareagovali a opět jsme vedli. Hra byla nahoru a dolů, bez obran. Domácí z poloviny házeli autové vhazování a snad čtyřiceti metrový hod se dostal k útočníkovi, který hlavou přehodil našeho gólmana a opět to bylo nerozhodně. Těsně před poločasem stoper špatně rozehrál a oni to využili. Druhý poločas se to u nás proházelo a hráli jsme převážně na půlce Bělé. Vytvořili si dvě vyložené šance. Jednou z toho byla tyč a jednou neproměněný samostatný nájezd. Bělá snad nevystřelila na bránu, ale měla tam nebezpečné dva brejky. Když už to vypadalo na prohru 3:2, tak se stalo něco, co jsem ještě nezažil. Při snaze našeho stopera rychle rozehrát se domácí hráč snažil zdržovat. Následně se to vyhrotilo v nějaké to tahání. Bohužel se do toho vložil náš gólman a snažil se hostujícího hráče odtáhnout, ale bohužel hodně za hranou. Žádné údery nebo pěsti ale nepadly. Bohužel asi ve vteřině na hřiště vlétlo snad deset fanoušků a začalo naše hráče polévat pivem, a dokonce ještě jednoho udeřili pěstí. Zápas byl předčasně ukončen. Za mě hodně smutné.“